comScore

Yıldırım Demirören'den Euro 2024 açıklaması

26 Eylül 2018, Çarşamba 19:03
Yıldırım Demirören'den Euro 2024 açıklaması

Yıldırım Demirören, Euro 2024 adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu ve yarışa hazırlıkları olduklarını, Almanya'dan hiçbir eksiklerinin bulunmadığını söyledi. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Euro 2024 adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu. 

"ALİ KOÇ DA GELECEK"
Türkiye'nin en önemli iş adamlarından biri olarak Ali Koç da buraya gelecek. Ekonomik gücümüzü bir kez daha göstereceğiz. Bunun altını çizeceğiz. Kalbe dokunacağız. Yönetim kurulu üyelerine teknik bir şey anlatmaya gerek yok. Biz hazırız, hiç olmadığı kadar hazırız. Daha önceki Şampiyonalarda bir hafta önceden kazanan belli olurdu. Şimdi son ana kadar heyecan devam ediyor"

"ALMANYA'DAN EKSİĞİMİZ YOK"

"Yarışa hazırız" diyen Yıldırım Demirören, "Bizim Almanya'dan ne teknik ne de sportif olarak hiçbir eksiğimiz yok. Ekonomik olarak da aynı seviyedeyiz. Yarışa hazırız. Adil bir değerlendirme istiyoruz" dedi.


Euro 2024 ne zaman belli olacak?


Yarın sabah 09:00'da başlayacak UEFA'nın yönetim kurulu toplantısında sunum yapacak 2 ülke için kura çekimi yapılacak. UEFA'nın rutin toplantısının ardından kuradan çıkan ülke yerel saat ile 13:00'de sunumunu gerçekleştirecek. Sonrasında ise soru-cevap yapılacak. Türkiye Futbol Federasyonu, Yıldırım Demirören ile birlikte 5 kişilik bir heyetle bu toplantıya dahil olacak. Demirören'in yanında Nihat Özdemir, Servet Yardımcı, Cengiz Zülfikaroğlu ve Kadir Kardaş yer alacak. (DHA)

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"