comScore

Yıldırım Demirören'den Arda Turan - Bilal Meşe itirafı "Aradım ve..."

14 Haziran 2017, Çarşamba 21:10
Yıldırım Demirören'den Arda Turan - Bilal Meşe itirafı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören gündemle ilgili soruları cevapladı. Demirören, Arda Turan - Bilal Meşe olayından Türk futboluna dair önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, milli takımda yaşanan olaylar ve Arda Turan'ın milli takımı bırakmasıyla ilgili olarak konuştu. TRT Spor'a bağlanan Yıldırım Demirören şunları söyledi.
 

Yıldırım Demirören'den Arda Turan'a destek


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Arda Turan ile Bilal meşe arasında yaşanan olayda Arda'nın hata yaptığını fakat çözümün bu olmaması gerektiğini söylerken, kendilerine şahsi kızgınlıkları olan insanların da olayı farklı yere çektiklerini dile getirdi. 

"ARDA OLAYINI ÖĞRENDİĞİM ZAMAN..."
"Arda Turan olayını uçaktan indikten sonra öğrendim. Bana mesaj atıldı olaydan hemen sonra. Arda, Fatih Terim ile görüştükten sonra beni aradı. Ancak ne konuştuğumuzu söyleyemem. Özel bir konuşmaydı çünkü. Milli takımı bıraktıktan sonra Arda'yı aradım. Üzüldüğümü ve tekrar kendisiyle konuşmak istediğimi söyledim."

"BİLAL MEŞE'DEN DAVACI OLMASIN DİYE RİCADA BULUNDUM"

"Bilal Meşe'yi ertesi gün aradım. Kendisine "Bir başkan olarak rica ediyorum, dava açma, bu olayı bitirelim" dedim. Bilal Meşe'ye rica ettim. Bir TFF Başkanı, kardeşi olarak, "Arda'ya dava açma" dedim. Bilal Meşe dava açar mı bilmiyorum"

"OLAYI FARKLI YERE GETİRDİLER"

"Milli bir kriz yaşandı. Dünyanın her yerinde, her spor dalında yaşanabilir. Ancak bu krizi bahane edip, olayı başka yerlere taşıyanlar, büyütmek isteyenler bu sorunu çok büyüttü. Burada bizlere kişisel kızgınlığı olanlar olayı farklı yerlere getirdi."

"ARDA HATA YAPSA DA KAZANMAYA ÇALIŞIRIM"
"Arda hata da yapsa, o sözleri söylemiş de olsa, ben Arda'yı kazanmaya çalışırım. Biz hep onları kazanmaya çalışmalıyız"

"GAZETECİLER BASIN TOPLANTISINI TERK ETMESEYDİ..."

 "Bizim çözüm yolları aramamız lazım. Arda ile oturup konuşmak. Hepimizin kardeşi. Arda bunu anlayacak durumda. O gün gazeteciler toplantıyı terk etmeseydi Arda Turan metni okuyacaktı. Böyle bir duyum aldık. Arda Turan'ın elindeki metinde özür dilemenin adamlık olduğu yazılıyordu."

"OYUNCULAR PRİMİ BEĞENMEYEBİLİR"

"Oyuncular benim verdiğim primi beğenmeyebilirler. Prim isteyebilirler. Bu düzenin içinde her tartışma yaşanabilir ama aile içinde kalır. Hep kavga ve kargaşa ortamı varmış gibi yaratılıyor ama yok. Bu sezon bütçemize prim koymadık, bunu bile tartıştılar."

"FETÖ'DEN DOLAYI 150 KİŞİ ÇIKARILDI"

"Şu ana kadar 150 kişiye yakın kişi çıkarıldı FETÖ'den dolayı. Biz istihbaratçı değiliz. Belli mercihlere bütün çalışanlarımızın, bizler de dahil listelerini görüyoruz. Yapılan incelemelerde sakıncalı olan kişileri çıkardık. Hepsi temizlendi mi? Bugün devletin kurumlarında temizlenmedi. Biz her türlü yakın markajı yapmaya çalışıyoruz -ki, örgütün üyesi olmasınlar diye."

"GELİR GİDER DENGESİ"

Futbol maçı bir şov, futbol maçı bir sinema, futbol maçı bir tiyatro.. Takımlarımızı başarıya göre tutmuyoruz ki... Hedefi şampiyonluklara değil, futbolun eğlenceli yönlerine çevirmemiz lazım. 500 milyon Dolar olan yayın geliri, 5 sene sonra 800 milyon Dolar olmalı. Bunun için çalışmalıyız. Gelir gider dengesini eşitlemediğiniz sürece borçlanırsınız

"HAKEMLERİN PERFORMANSINDAN MEMNUNUM."

"Hakemler de insan. Hataları var, olacaktır da. O kadar futbolcu bacağı arasından bir topu görüyorlar ve anında karar veriyorlar. Yorumcular konuşurken hata yapmıyor mu? Yapıyorlar. Yani ben bu şartlarda hakemlerin performansından çok memnunum."

Ay Yıldızlı takımımızla ilgili son dakika gelişmelerine Milli Takım Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"