comScore

Yıldırım Demirören uyardı: "Gerekirse maçı başlatmayın"

06 Ocak 2018, Cumartesi 18:40
Yıldırım Demirören uyardı:

TFF'nin devre arası seminerinde konuşan Yıldırım Demirören, hata yapan temsilcilerini ceza konusunda uyarırken, gerekli şartların getirilmediği maçların gerekirse başlatılmamasını söyledi.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu tarafından düzenlenen 2017-2018 Sezonu Devre Arası Temsilciler Seminerleri resmi ortak açılışı, TFF'nin Beykoz/Riva'daki idari merkezinde bugün yapıldı. Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ndeki açılışında TFF Başkanı Yıldırım Demirören konuşma gerçekleştirdi.
 

Yıldırım Demirören'den Süper Lig açıklamaları


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, törende yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"AMACIMIZ TÜRK FUTBOLUNU EN ÜSTE TAŞIMAK"
"Türkiye Futbol Federasyonu olarak amacımız, Türk futbolunu en üst noktaya taşımak. Bunu yaparken de sizlere büyük görevler düşüyor. Sizler beni, Yönetim Kurulu arkadaşlarımızı ve federasyonumuzu temsil ediyorsunuz. Bizler sizlere büyük bir emanet ve güven mührünü teslim ediyoruz. Bu nedenle sizlerin her hareketi bizleri bağlıyor, raporlarınız bizleri yönlendiriyor."

"BAZEN HATALARINIZ OLDU"

"Federasyonun en hayati organı temsilcilerdir. Çünkü Hukuk, Disiplin ve Tahkim Kurullarımız kararlarının yüzde 90'ını sizlerin raporları ile veriyor. Sizler bizim gözümüzde maçların emniyeti, önleyici tedbirlerinizle keyifli müsabakalar izlenmesini sağlayan aktörlersiniz. İlk yarı itibarıyla genel performansınızı başarılı buluyoruz. Bazen hatalarınız oldu ama bunlardan ders çıkarttığınıza inanıyoruz."

"BAŞKANLARDAN ŞİKAYETLER ALIYORUZ"

"Burada özellikle bir konuya değinmek istiyorum… Kulüplerden, başkanlarımızdan sizlerin kurduğu iletişimle ilgili şikâyetler alıyoruz. Sonuçta başkanlarımız, kurumlarını temsil eden kişiler. Kulüplerinin haklarını korumak istiyorlar. Tavırlarınıza çok dikkat ediniz, diyaloglarınızı sağlam kurunuz. Sert değil, çözümcül olunuz."

"GEREKİRSE MAÇI OYNATMAYIN"

"Yine sizlerden ikinci yarıda çok önemli beklentilerimiz var. Bizim kırmızı çizgilerimiz şiddet ve küfür… En büyük arzumuz küfrü, şiddeti statlarımızdan yok etmek. Bu konuda ne gerekiyorsa yapmalısınız. İyi temsilcilik kulüplere bol ceza kesecek raporlar yazmak değil, sezgileri, kararları ve tedbirleriyle müsabakanın güvenliğini sağlamaktır. Büyük, küçük takım ayırımı asla yapmayınız, talimat ne diyorsa uygulayınız. Çifte standarda asla yol açmayınız. Özellikle merdiven boşluklarına dikkat etmenizi rica ediyorum. Gerekirse maçı başlatmayın. Bu yetkiyi de buradan sizlere hep beraber veriyoruz Yönetim Kurulumuz'la."

"İKİNCİ YARIDA REKABET DÜZEYİ YÜKSEK OLACAK"

"İnsan sağlığı ve güvenlik, tribünlerin acil durumlarda tahliyesi açısından çok önemli… FIFA ve UEFA maçlarındaki o görüntüyü bizlerin de sağlaması lazım. Bizleri çok daha zorlu, rekabet düzeyi yüksek bir ikinci yarı bekliyor. Her sezon olduğu gibi bu sezon da zorlu süreçlerin üstesinden geleceğinize inanıyoruz. Sizlere EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday Türkiye'nin temsilcileri olduğunuzu hatırlatmak istiyoruz. Türk futbolu asla şiddetle, küfürle anılmasın… Bu konuda hepimize büyük sorumluluk düşüyor."

"HATA YAPANLARA CEZA VERECEĞİZ"

"Son olarak sizlere bir hatırlatmada bulunmak istiyorum… Dün Hukuktan Sorumlu Başkanvekilimiz Sayın Hüsnü Güreli kardeşimin de bahsettiği gibi çok bariz hata yapan arkadaşlar için maalesef gerekli yaptırımları uygulayacağız. Zira sizin hatalarınız doğrudan beni ve Yönetim Kurulumuzu bağlıyor. İkinci yarıda başarılar diliyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum."

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)