comScore

FutbolArena TV

Yıldırım Demirören: 'Hedefimiz 800 milyon Dolar'

20 Mart 2017, Pazartesi 14:05

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, 600 milyon Dolar'lık yayın ihalesi yapıldığını belirterek, “Ekonomimiz günden güne büyüyor. Hedefimiz 5 yıl sonraki ihalede 800 milyon Dolar'a çıkmak” ifadelerini kullandı. 

2. Futbol Zirvesi'nde konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, dünya futbolunda başarılı ülkelerin en önemli noktalarının ülke ekonomisi ve devlet yönetiminin gücü olduğunu ifade ederek, “Bu iki faktörün güçlü olduğu ülkeler futbolda kalıcı başarışa imza atıyorlar. Ekonomimiz güçlenmeye başladıkça, ülkemiz güçlenmeye başladıkça, futbolun da güçlendiğini görüyoruz. 600 milyon Dolar'lık yayın ihalesi bedeli, ülkemize güvenildiği için yapılan bir yatırımdır” ifadelerini kullandı.

“Artık Avrupa'da daha çok takımla mücadele ediyoruz”
Ülkenin milli gelirinin 3 bin Dolar'dan 10 bin Dolar'a çıktığını belirten Yıldırım Demirören, “Milli gelirimiz yükselince otomatikman bundan futbol da etkilendi. Artık biz de Avrupa'da 1 takım yerine 3 takımla mücadele etmeye başladık. Kulüplerimize verdiği destekten dolayı spor Gençlik ve Spor Bakanımız'a ve Spor Toto Teşkilatı'na teşekkür ederiz. Türk Futbolu'nun Avrupa'da var olması için önce mali disiplinin sağlanması gerekiyordu, sağlandı. Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'a teşekkür ederim. Bundan sonra yapmamız gereken futbolun marka değerini arttırmak. Bundan sonraki hedef 5 yıl sonraki ihalede rakamı 800 milyon Dolar'a çıkarmaktır” diye konuştu.

VİDEO ÖNERİLERİ