comScore

Beşiktaş Beşiktaş

'İyi çocuk ama Devler Ligi'nde boş çocuk'

14 Eylül 2016, Çarşamba 09:06
'İyi çocuk ama Devler Ligi'nde boş çocuk'

Spor yazarı ve yorumcusu Erman Toroğlu, Beşiktaş'ın Benfica deplasmanında sergilediği oyunu değerlendirdi.

FutbolArena - Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş deplasmanda Benfica ile 1-1 berabere kaldı. Spor yazarı ve yorumcusu Erman Toroğlu, siyah beyazlıların sergilediği oyunu değerlendirirken kaleci Tolga Zengin ile ilgili sert eleştirilerde bulundu.

Erman Toroğlu'nun Sabah Gazetesi'ndeki köşe yazısından bir bölüm:
"İYİ ÇOCUK AMA ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE BOŞ ÇOCUK"

"Futbolda bazı şeyler vardır... Evelemeye, gevelemeye hiç gerek yoktur. Herkesin bir yorumu vardır. Saygı duymak lazım. Ama bir de görünen şeyler vardır. Dün gece Beşiktaş mağlubiyeti hak etmedi. Eğer doğru kadro ile çıkarılır, doğru idare edilirse bu Beşiktaş bu Benfica'yı da orada yener, bu Benfica'yı İstanbul'da da yener. Ama nasıl?
Kaleci Tolga. İyi çocuk ama Şampiyonlar Ligi'nde boş çocuk. Şimdi diyeceksiniz ki bana, "Ya kardeşim karşı karşıya topu çıkardı." Sen kalene bir tane gelen topta saçma sapan iş yapıyorsun, golü yediriyorsun. Takımının moralini bozuyorsun. Sonra top çıkarıyorsun. Beşiktaş, iki senedir ha bire kaleci alıyor. Şenol Güneş de oynatmıyor. O zaman kaleci almayın, paraları başka mevkiler için harcayın. Dün gece ikinci görünen şu; Talisca çok yerinde bir transfer ve Türkiye Ligi'nde çok iş yapar.

Bu Beşiktaş, Aboubakar-Cenk Tosun ikilisinden de tam faydalanırsa Türkiye Ligi'ni rahat götürür. Şampiyonlar Ligi'nde de bir üst tura çıkar. Ama başta Şenol Güneş'in ayaklarının yere basması şartıyla. Kıyakçılık yapmama şartıyla. Ne demişler: "Kıyakçılığın sonu ayakçılıktır." Zaten o zaman ayağın yere basmaz."

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.