comScore

Yeni tip askerlik sistemi açıklandı mı? Yeni askerlik sistemi belli oldu mu? Hükümetten yeni tip askerlik açıklaması

14 Şubat 2019, Perşembe 14:33
Yeni tip askerlik sistemi açıklandı mı? Yeni askerlik sistemi belli oldu mu? Hükümetten yeni tip askerlik açıklaması

Yeni tip askerlik sistemi belli oldu mu? Cumhurbaşkanı yeni tip askerlik sistemini onayladı mı? Yeni tip askerlik sistemi meclise sunuldu mu? AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, yeni tip askerlik sistemi hakkında önemli bilgiler verdi.

Milli Savunma Bakanlığı, uzunca süredir üzerinde çalıştığı 'yeni askerlik sistemi' ile ilgili çalışmaların sonuna geldi. AKP Gruop Başkenvekili Bülent Turan, basın mensupları ile yapılan sohbet toplantısında yeni sistem için önemli bir mesafe alındığını ancak bazı detaylar hakkında çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı. Yeni askerlik sistemi nasıl olacak? Askerlik düşecek mi? Tek tip askerlik nasıl olacak? Yeni askerlik sistemi belli oldu mu? internet ortamında en çok cevap aranan soruların başında geliyor. Yeni tip askerlik ile ilgili tüm gelişmeler haberimizde.

Askerlik süresi kısalacak mı? Askerlikte yaş sınırı kalkacak mı? Milyonlarca vatandaşın merak ile beklediği yeni tip askerlik belli oldu mu? Tep tip askerlik konusunda açıklanan son açıklamaları sizler için derledik. 


Tep tip askerlik nasıl olacak? Yeni askerlik sistemi belli oldu mu? Askerlik kısalacak mı? 


AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, basına yaptığı açıklama ile yeni tip askerlik sistemi hakkında bilgi verdi. Bülent Turan şu açıklamalarda bulundu.
''Yeni askerlik sistemi ile ilgili meselede çok büyük oranda gelişme kaydedildi. Milli Savunma Bakanlığımızla yapılan görüşmelerde, kanun içeriğine ilişkin bazı bilgiler aldık. Bunların biraz daha çalışıp, Cumhurbaşkanımıza sunulup onaylanmasından sonra meclise gelmesini istiyoruz. Bu, Türkiye'nin geleceğini, güvenliğini etkileyecek, askerlik sistemini değiştirecek bir çalışma. Başından beri söylediğimiz bir gerçek var; Bedelli ile bizi yormayın, bunlar kalıcı olsun diyorduk. Askerliği zayıflatmayan, devletle milletin buluşması noktasında olan askerliğin geçişi sağlayacak bir adım olacağını öngörüyoruz. Herkesin büyük orandak abul edeceği bir sistem olacak''


 

YENİ TİP ASKERLİK İÇİN İNTERNETTE YAPILAN YORUMLAR


FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)