comScore

Yeni Malatyaspor'dan yayın açıklaması

22 Eylül 2016, Perşembe 18:37
Yeni Malatyaspor'dan yayın açıklaması

Adil Gevrek TFF 1.lig karşılaşmasının yayınlanmaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - TFF 1. Ligi'nin liderlik koltuğunda oturan Yeni Malatyaspor'un kulüp başkanı Adil Gevrek TFF 1.lig karşılaşmasının yayınlanmaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yeni Malatyaspor kulüp başkanı Adil Gevrek yaptığı açıklamada bu konunun sadece kendilerini ilgilendirmedini 18 takımın sorunu olduğunu belirtirken “Burada 18 takımdan 16'sı şehir takımı. 1. lig maçları Türkiye dışında da izleniyor. Temennimiz bu işin bir an önce çözülmesi. Maçları veren kuruluş devlet kanalı. Bu işe ticari olarak bakılmamalı. Çünkü bu bir sosyal faaliyettir. Ve doğu takımlarının olması da ayrıca ele alınmalıdır. Sorumluların bu konuda duyarlı davranmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
EKONOMİK KAYIP SÖZ KONUSU

Türkiye 1.lig karşılaşmalarının naklen yayınlanmamasından ötürü maddi kayıp yaşadıklarını ifade eden Adil Gevrek “Bizim için ciddi bir ekonomik kayıp söz konusu. Biz göğüs reklamı alıyoruz. Sonuçta göğüs reklamını veren televizyondan bunu görmek istiyor. Stada aldığımız reklamı veren kişi görmek istiyor. Reklamla alakalı bizim ciddi bir çalışmamız vardı. Şu an reklamla ilgili biz ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Bildiğim kadarıyla bu konuda bütün kulüple sıkıntılı. Temennimiz en kısa süre içerinde bu krizin çözülmesi” diye konuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"