comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor'da İrfan Buz'a güvenoyu

20 Aralık 2016, Salı 15:33
Yeni Malatyaspor'da İrfan Buz'a güvenoyu

TFF 1. Lig'de son haftalarda kötü sonuçlar alan Yeni Malatyaspor'da Teknik Direktör İrfan Buz'a güven oyu çıktı. 

FutbolArena - TFF 1. Lig'de uzun süre liderlik koltuğunda oturan fakat son haftalarda istediği sonuçları alamayan liderlik koltuğunu rakiplerine kaptıran Yeni Malatyaspor'da teknik direktör İrfan Buz'a başkan'dan güven oyu geldi.
 
Takımın son 5 haftada galip gelememesi ve liderlik koltuğunu kaptırmasıyla ilgili açıklamada bulunan Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek teknik direktör değişikliğine gitmeyeceklerini söyledi.
 
HOCAMIZLA DEVAM EDECEĞİZ
 
Kötü gidişatın bireysel hatalardan kaynaklandığını belirten Başkan Adil Gevrek “Son 5 haftada aldığımız yenilgilerin genelde bireysel hatalardan kaynaklı olduğunu görüyoruz. İnanın bana bu maçlardan sadece Göztepe maçını ayrı bir yere koyun, diğer bütün maçlarda biz iyi oynadık. Gerçekten takımda bir sorun olduğunu bilsem, inanın anında tasarrufumuz olur. Ancak takımda herhangi bir sorun olmadığını tüm samimiyetimle paylaşmak istiyorum. Oynadığımız son maçta da buzla kaplı sahada futbolcularımızın ne kadar istekli oldukları herkes tarafından görüldü. Futbolda bazen böyle süreçler oluyor. Liglerimizde hedefe oynayan bir takımın 5 haftalık kötü gidişatı sonrası genelde fatura hocaya kesilir. Ancak biz hocamızla yolumuza devam edeceğiz. Teknik heyetin futbolculara her şeyini verdiğini düşünüyorum. Teknik heyetle ilgili bir tasarrufumuz olmayacak” dedi.
 
Yönetim olarak üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini belirten Adil Gevrek “Daha önce '2 yıl içinde şampiyonluk' hedefi koymuştuk ancak bu hedefi değiştirdik. Hedefimiz bu sezon şampiyon olmak. Ben bu takıma inanıyor ve de güveniyorum. Herkes rahat olsun, yönetim olarak üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Bu ligde 59-60 puanı alan takımlar Süper Lig'e çıkar. Bakıldığında üst sıralardaki takımlar aşırı puan kaybediyor” dedi.
 
TRANSFER YAPACAĞIZ
 
Devre arasında 3-4 oyuncu ile kadrolarını güçlendireceklerini belirten Adil Gevrek “Devre arasında takıma 3 ya da 4 takviye yapmayı planlıyoruz. Özellikle forvete bir pivot özellikli golcü ile birlikte orta sahaya transferler yapacağız. Çok iyi bir kaleci bulursak kaleci de alabiliriz. Bizim iki kalecimiz de kaliteli zaten” diye konuştu. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"