comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor'un yeni hocası Rıza Çalımbay oldu

19 Eylül 2017, Salı 15:23
Yeni Malatyaspor'un yeni hocası Rıza Çalımbay oldu

Yeni Malatyaspor'da teknik direktörlük görevi için Rıza Çalımbay'a teklif yapıldığı ve tecrübeli çalıştırıcının kabul ettiği öğrenildi.

FutbolArena Özel - Yeni Malatyaspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın görevden ayrılmasının ardından arayışlarını sonlandırdı. Malatyaspor'un bugün resmen Antalyaspor ile yollarını ayıran Rıza Çalımbay'ı takımın başına getirmek istediği öğrenilmiş ve Taraftar arasında ilk görüşmenin olumlu geçtiği bilgisine ulaşılmıştı.
 

Malatyaspor'un yeni teknik direktörü Rıza Çalımbay mı?


Antalyaspor'un bugün resmen yollarını ayırdığı Rıza Çalımbay'a ilk teklif Malatyaspor'dan geldi. Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada Rıza Çalımbay ile görüştüklerini ve teklif yaptıklarını söyledi. Deneyimli teknik adamla yapılan görüşmenin olumlu geçtiği ancak düşünmek için kısa bir süre zaman istediği bildirildi. Rıza Çalımbay ile maddi konularda sorun olmadığı öğrenildi. 

VE TEKLİFİ KABUL ETTİ
FutbolArena'nın gündüz saatlerinde duyurduğu haberin ardından yaşanan gelişmelerde, Rıza Çalımbay'ın teklifi kabul ettiği ve Yeni Malatyaspor'un yeni teknik direktörü olduğu bildirildi.

MALATYASPOR'DAN RIZA ÇALIMBAY İTİRAFI

Süper Lig ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor'un kulüp basın sözcüsü Erdal Gündüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada "Rıza Çalımbay gündemimizde. Çalımbay'ın İstanbul'a gelmesini bekliyoruz. Hayırlısıyla olur. Rıza hoca değerli, beyefendi, Türk futbolunu çok iyi bilen bir spor adamı. Ancak henüz bir anlaşma söz konusu değil. İlerleyen süreçte belli olacak. Yeni Malatyaspor için hayırlı olanı yapmaya çalışıyoruz." değerlendirmesinde bulunmuştu.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.