comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor'dan Fenerbahçe'ye uçuk tarife

07 Mart 2018, Çarşamba 11:25

Yeni Malatyaspor, Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında konuk edeceği Fenerbahçe maçı için deplasman tribünün 130 lira olarak belirlerken Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor maçlarında çok daha düşük bir fiyat belirlemişti.

FutbolArena - Yeni Malatyaspor, Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında sahasında Fenerbahçe'yi konuk edecek. Sarı-Kırmızılı yönetim deplasman tribünü bilet fiyatını 130 TL olarak belirlerken Fenerbahçe'ye Galatasaray ve Beşiktaş'a oranla neredeyse 20 katı tutarında bilet fiyatı belirledi.
 

Yeni Malatyaspor'un 4 büyüklerle oynadığı maçlarda bilet fiyatları


Sezonun ilk yarısında Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'u sahasında konuk eden Yeni Malatyaspor, Galatasaray ve Beşiktaş maçlarında deplasman tribünü tutarını 7,5 TL olarak belirlemiş ve Trabzonspor maçlarında da fiyatı 12,5 TL'ye çıkarmıştı.

Yeni Malatyaspor'un Anadolu takımlarıyla oynadığı maçlarda ise deplasman tribünü 7,5 TL'de tutulmuştu. Yeni Malatyaspor yönetimi Anadolu takımlarına uyguladığı standardı, Beşiktaş ve Galatasara maçlarında devam ettirirken Fenerbahçe deplasman tribününü 130 TL'den satışa sundu. Yeni Malatyasporlu taraftarlar da kendi yönetimlerine adil olmadıkları gerekçesiyle tepki gösterdi.
 

Fenerbahçe'nin Yeni Malatyaspor açıklaması


"Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü'nün, taraftarlarımıza uyguladığı bilet politikası ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiğimiz yazı aşağıdadır.
Kamuoyunun bilgisine sunarız.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ"

"SPORTMENLİĞE AYKIRIDIR"

Futbol Disiplin Talimatı'nın (FDT) 49/2 maddesinde, "Rakip kulüp seyircisine aynı seyir kalitesindeki yerler için, kendi seyircisine uyguladığı bilet fiyatının yüzde 30'undan fazla veya diğer tribünler için belirlenen fiyata oranla fahiş fiyat uygulayan kulüplere Süper Lig için 1 milyon liradan 1 milyon 250 bin liraya kadar para cezası verilir." ifadeleri paylaşılırken, şu görüşlere yer verildi:

"Evkur Yeni Malatyaspor kulübünün bilet fiyatı belirleme davranışı, hem FDT'nin 49. maddesine, hem de sportmenliğe aykırıdır. Ev sahibi takım, eşitliğe ve adalete aykırı bu davranışıyla hem taraftarımıza hem de Malatya halkına büyük saygısızlık yapmıştır. TFF, FDT'nin 49/2 maddesinde belirlenen somut yasakların dışında, benzer fiillerle menfaat sağlanması hususunu da yaptırıma bağlamıştır. Ev sahibi takımın bilet fiyatlarına ilişkin kararı, her halükarda, 'Benzer fiillerle menfaat sağlanması' düzenlemesinin ihlalidir. Evkur Yeni Malatyaspor'un, sportmenliğe aykırı hareketten ve resen tespit edilecek sair aykırılıklardan dolayı, disiplin kuruluna sevk edilmesini talep ediyoruz."  

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (16 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.