comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor'da Mina: "Türkiye'de oynanan futbolun seviyesi yüksek"

20 Ağustos 2017, Pazar 13:11
Yeni Malatyaspor'da Mina:

Yeni Malatyaspor'un yeni transferi Mina, Süper Lig hakkında değerlendirmede bulundu. Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Yeni Malatyaspor'un yeni transferi Mina, Malatya ekibi ile sözleşme imzaladıktan sonra Türkiye Süper Lig'i hakkında önemli açıklamalarda bulundu.


Malatyaspor'un yeni transferi Mina'dan açıklamalar


 Evkur Yeni Malatyaspor'un yeni transferi Arturo Mina, geçtiğimiz sezonu geçirdiği Arjantin Ligi'nin üst seviyelerde olduğuna dikkat çekerek, "Ama Türkiye'deki seviyenin de yüksek olduğunu biliyorum. Ancak kulüpte oynamaya başladığım zaman gerçekte seviyenin ne olduğunu göreceğim" dedi.

Süper Lig'in yeni ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor, kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Sarı-siyahlıların geçtiğimiz günlerde kadrosuna kattığı Ekvadorlu futbolcu Arturo Mina, İhlas Haber Ajansı'na açıklamalarda bulundu.
''TÜRKİYE'DE FUTBOL SEVİYESİ YÜKSEK''

Geçtiğimiz sezonu Arjantin takımlarından River Plate'de geçiren Mina, Türkiye'de oynanan futbol seviyesinin üst düzeyde olduğunu belirterek, "Arjantin'in seviyesi oldukça yüksek ve zor. Ama Türkiye'deki seviyenin de yüksek olduğunu biliyorum. Ancak kulüpte oynamaya başladığım zaman gerçekte seviyenin ne olduğunu göreceğim" şeklinde konuştu.

''HER İKİ KANATTA OYNAYABİLİRİM''

Sağ ayaklı olmasına rağmen her iki kanatta da oynayabileceğini ifade eden başarılı futbolcu, "Sağ ayağımı kullanıyorum ama hem sağda hem de solda oynayabilirim. Solda da oynasam herhangi bir sorun olmaz. Her iki kanatta da başarılı olabileceğime inanıyorum" diye konuştu.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.