comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor'da kaptanlık Yalçın Ayhan'a verildi

31 Temmuz 2017, Pazartesi 17:35
Yeni Malatyaspor'da kaptanlık Yalçın Ayhan'a verildi

Yeni Malatyaspor'un kaptanı kim olacak? Ertuğrul Sağlam, kaptanlık pazubandını Yalçın Ayhan'a vermeyi planlıyor.

FutbolArena - Yeni Malatyaspor'da Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın yeni sezonda kaptanlık pazubandını defans oyuncusu Yalçın Ayhan'a vermeyi planladığı öğrenildi. 
 

Yeni Malatyaspor'un kaptanı kim olacak?


Evkur Yeni Malatyaspor'un yaz döneminde kadrosuna kattığı tecrübeli futbolcu Yalçın Ayhan kısa sürede takım içerisindeki ağırlığı ve toparlayıcı özelliğiyle takımın kaptanı oldu.

35 yaşındaki tecrübeli savunmacı özellikle antrenmanlarda ve çift kale maçlarda arkadaşlarını sık sık uyararak, yanında oynayan Sadık, Murat Akça, Sincere Seth ve Ferhat Kiraz'a daha iyi savunma yapma adına tavsiyelerde bulundu.
Beklere ve stoperlere gereksiz top kayıpları yapmamaları konusunda tecrübelerini aktaran Ayhan'ın bilgi birikimi ve deneyimi ile Ertuğrul Sağlam'ın gözdesi olduğu öğrenildi. Yönetim ile konuşup takım kaptanlığını Yalçın Ayhan'a vermeyi planlayan Ertuğrul Sağlam'ın ikinci kaptanlık için ise aklından geçen ismin kaleci Ertaç olduğu öğrenildi.
 

Ertuğrul Sağlam'ın yeni transferlerinde son durum


Düzce'de Topuk Yaylası Fenerbahçe Tesisleri'nde 13 gün süren bir kampı geride bırakan Evkur Yeni Malatyaspor'da futbolculara 3 gün izin verildi.
Geride kalan Düzce kampında ise Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ı en çok yabancı futbolcuların ve yeni transferlerin kısa zamanda kaynaşmaları sevindirdi. Özellikle yabancı transferlerin geçen sezon takımda kalan oyuncularla bir araya gelmesini ve saha içerisinde de bu durumun devam etmesini uyum sorununu aşma adına güzel bir gelişme olarak değerlendiren Sağlam, dinlenme sürelerinde futbolcuları bir arada tutmak için katı kurallar koydu.

Yemeklere aynı anda giriş ve çıkışı sağlayan Sağlam, idman sonlarına kısa bir havuz seansı ekleterek futbolcuların bir arada eğlenmesini amaçladı.

Michael Pereira, Khalide, Necar Barazite, Azubuike, Dening ve kaleci Fabian Farnolle'nin sık sık birlikte olması, geçen sezondan takımda kalan Ertaç, Sadık, Azubuike gibi isimlerin yeni oyuncularla ortak bağ kurması Sağlam'ın uyum sürecini kısaltması adına işini kolaylaştırdı.

FutbolArena haber turu (18 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.