comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor'da ilk teknik direktör adayı Ünal Karaman

15 Ocak 2020, Çarşamba 17:57
Yeni Malatyaspor'da ilk teknik direktör adayı Ünal Karaman

Yeni Malatyaspor'da Sergen Yalçın ile yolların ayrılmasının ardından ilk teknik direktör adayı Ünal Karaman oldu.

FutbolArena - Yeni Malatyaspor, teknik direktör Sergen Yalçın'ın görevine yönetim kurulu kararı ile son verdi. Yeni Malatyaspor'un ilk teknik direktör adayı Ünal Karaman oldu. Adil Gevrek önderliğindeki yönetim, Trabzonspor'dan olaylı bir şekilde ayrılan Ünal Karaman'ı takımın başına getirmek için harekete geçti.
 

Ünal Karaman, Yeni Malatyaspor ile anlaştı mı?


Yeni Malatyaspor'da Sergen Yalçın'ın ayrılığından sonra yeni teknik direktör merak konusu oldu. Malatya temsilcisi Sergen Yalçın için alınan sürpriz kararın ardından Ünal Karaman'ı ilk teknik direktör adayı olarak belirledi. 

YENİ MALATYASPOR'DA ÜNAL KARAMAN SESLERİ
Geçtiğimiz günlerde Trabzonspor'dan ayrılan Ünal Karaman'ın vedası bordo mavili camiada deprem etkisi yaratmıştı. Yeni Malatyaspor'un temas kurmak için harekete geçtiği Ünal Karaman, eğer anlaşma sağlarsa kısa sürede yeni takımının başına geçecek.

YENİ MALATYASPOR'DA İKİNCİ ADAY ÇAĞDAŞ ATAN

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek ve bazı yöneticiler Ünal Karaman konusunda fikir birliğine varsa da, yönetimde buna karşı çıkan isimlerin de olduğu öğrenildi.

Ünal Karaman yerine takımı tanıyan birinin getirilmesini isteyen karşıt kesimler, yeni teknik direktörün Çağdaş Atan olması gerektiğini düşünüyor. Yeni Malatyaspor'da yardımcı antrenörlük görevini yürüten Çağdaş Atan'ın şimdilik takımı Başakşehir maçına hazırlamasına karar verildi.

Ünal Karaman, Trabzonspor'daki görevine son verildiğini 30 Aralık 2019 tarihinde şu sözlerle açıklamıştı:

ÜNAL KARAMAN'IN TRABZONSPOR'A VEDA AÇIKLAMASI:

"Kayserispor maçından sonra yönetim tarafından görevimin son verildiğine dair alınan karar, tarafıma tebliğ edilmiş ve bu durum benim tarafımdan anlayışla karşılanmıştır. Geldiğimiz bu noktada hadiselerin tafsilatını tartışmanın, gönül verdiğimiz Trabzonspor camiasına zarar vereceği kanaatindeyim. Meslek ahlakı anlayışım gereği bugün Ünal Karaman'a düşen, İsmail tevekkülü ve teslimiyetidir. Şartlar ne olursa olsun bize yakışanı yapmak boynumuzun borcudur. Ahmet Ağaoğlu ve yönetime, teknik kadrodaki arkadaşlara, kulüp personeline ve tüm oyuncularıma teşekkür ederim."

Son dakika Yeni Malatyaspor Haberleri FutbolArena'da.

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!