comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor'da Ertuğrul Sağlam'dan yabancı kuralı sözleri

05 Eylül 2017, Salı 20:07
Yeni Malatyaspor'da Ertuğrul Sağlam'dan yabancı kuralı sözleri

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam son dönemde tartışılan yabancı kuralıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekibi Evkur Yeni Malatyaspor'un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Kasımpaşa deplasmanından geleceğe umutla bakacak bir sonuçla dönmek istediklerini söyledi. Yabancı sınırlaması tartışmasına da değinen Sağlam, “Maalesef son dönemlerde ülkemizde futbolcu yetiştiremiyoruz” dedi. 


Yeni Malatyaspor'dan yabancı kuralı açıklaması


Yabancı sınırlaması tartışmalarına da değinen tecrübeli teknik adam, “Yabancı sıkıntısından ziyade olayın şu tarafına inmek lazım; maalesef son dönemlerde ülkemizde futbolcu yetiştiremiyoruz" dedi.

Ertuğrul Sağlam sözlerine şu şekilde devam etti: 
Futbolcu yetiştirmek için, futbolcuyu yetiştirebileceğiniz ortamı öncelikle hazırlamanız gerekir. Öncelikle o futbolcuların sağlıklı bir ortamda, çok düzgün bir ortamda, bilimsel yöntemlerle gelişmesini, yetişmesini sağlayabileceğiniz ortamı hazırlamak lazım. Altyapılarda ciddi bir organizasyon içerisine girilmesi gerekir. Bunu yapmak içinde önce tesis ve daha sonrasında da eğitici kalitesini artırmak gerekir. Aslında olaya bu açıdan baksak, eğitsek, biz bu ortamı gençlerimize, çocuklarımıza hazırlayabilsek o zaman şu bir gerçek ki daha fazla sayıda yetenekli oyuncumuz çok düzgün bir şekilde gelişmesini ve yetişmesini sağlayabileceğiz. Çok sayıda oyuncumuz belki de yukarıya çıkabilecek. Ama bunu yapamadığımız için maalesef alttan da oyuncu çıkmıyor. Alttan da oyuncu çıkmayınca işte hepimizin dertlendiği ‘yukarıya oyuncu çıkaramıyoruz, dolayısıyla oynatacak yerli oyuncu bulamıyoruz' sıkıntısı baş gösteriyor. Belki de alttan daha fazla oyuncu yetiştirebilsek, bugün her takımda daha fazla yerli oyuncu olabilir. Sonuçta bugün Türk futbolundaki herkes bu sorundan şikayetçi. Onun çözümünü bulmak lazım. Bunun çözümünü bulacak insanlarda bence futbolu yönetenlerdir. Onlar çözümü ortaya koyacak, bizlerde destek olacağız, uygulamaya koyacağız. Uzun vadeli plan, program içerisinde bu sorunu halledebiliriz” diye konuştu.

Yeni Malatyaspor ile ilgili tüm gelişmelere Malatyaspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Aydın Cingiz ile Bi' Dakka | Ersun Yanal sorumluluktan kaçabilir mi?


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.