comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor'da Ertuğrul Sağlam'dan transfer isyanı

07 Ağustos 2017, Pazartesi 21:04
Yeni Malatyaspor'da Ertuğrul Sağlam'dan transfer isyanı

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Şunu itiraf ediyoruz ki transferde maalesef geç kaldık. Hafta sonunda sezon başlayacak ama bizim hala 3-4 mevkide çok önemli eksiklerimiz var" diye konuştu.

FutbolArena - Yeni Malatyaspor'un Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 11 Ağustos'ta Süper Ligin başlayacağını hatırlatarak, “Transferde maalesef geç kaldık. Hafta sonunda sezon başlayacak ama bizim hala 3-4 mevkide çok önemli eksiklerimiz var” dedi.

Orduzu Pınarbaşı Tesisleri'nde gazetecilere açıklamada bulunan tecrübeli teknik adam, Osmanlıspor maçının hazırlıklarına Malatya'da başladıklarını ifade etti.
 

Yeni Malatyaspor'da Ertuğrul Sağlam'dan transfer açıklamaları


Sağlam, 2017-2018 futbol sezonunu hem Malatyaspor hem Türk futbolu için hayırlı olması temennisinde bulunan Sağlam, “Süper Kupa maçında da gördük; istemediğimiz, futbolun içinde olması hiç hoş karşılanmayacak olayların, davranışların sezon sonuna kadar tekrar etmemesi de en büyük dileğimiz. Tabi bizde Malatyaspor olarak hem saha içerisinde hem de saha dışında bu konuda tüm ülkeye biraz daha hassas, örnek olmak zorundayız” dedi.
“TESİS EYLÜL AYININ ORTASINA YETİŞECEK”

Antrenman sahalarının ön kısmındaki tesisin düzenlemesinin 15 Eylül'e kadar tamamlanacağını ifade eden tecrübeli teknik adam, “İmza attıktan sonra Malatya'ya ilk geldiğimizde geçen sene oyuncularımızın bulunduğu, çalıştığı ve sezon boyunca yer aldığı tesislerin hem modernlikten uzak hem Süper Lig standartlarından çok uzak olduğunu görünce, antrenman sahasının yanındaki binanın sezon açılışına yetişmesini istedik. Bu olmazsa olmazlarımızdan bir tanesidir. Arada farklı sıkıntılar gelişti ama bugün tekrar şunu gördük ki içeride çok yoğun bir çalışma var. İçeride bazı bölümleri değiştirdik. Fitness salonunu ön tarafa aldık, aşağıda soyunma odaları, doktor ve fizyoterapist odaları, saunasıyla, buhar odasıyla, yukarıda oyuncuların kalacağı odalar, toplantı odaları, istirahat odaları ve çeşitli aktivitelerinde kullanılabileceği düzenlemelerle tesisi inşallah Eylül ayının ortasına yetiştireceğiz. Çok geç bir zaman ama yine de buna da şükrediyoruz. Oyuncularımızla da antrenman sahasında bunu konuştuk. Bu süre içerisinde onlarında iyi niyetine, hoşgörüsüne, sabırlarına ihtiyacımızın olduğunu söyledik. Tesis konusunda şuanda yönetimimiz ve belediye başkanımız bize çok destek oluyor, kendisine de teşekkür ediyorum. İnşallah Eylül'ün 15'inde Malatyaspor çok modern ve Süper Lig standartlarında güzel bir tesise kavuşacak” şeklinde konuştu.

“GÜZEL BİR TESİS OLACAK”

Sağlam, tesisin çevre düzenlemelerinin de yapılacağını belirterek, şunları söyledi: “Antrenman sahasının zeminiyle ilgili sıkıntılarımız vardı. Elemanlarımız bu konuda da acilen çalışmaya başladı. Stattaki çim sorumlularından da destek alarak, iklim şartlarının da elverdiği ölçüde saha zeminini bu hale getirdik. Eski stadı gezdik, stat müdürüyle görüştük. Ondan da stadı bizim için antrenmana hazır hale getirmesini istedik. Bu dönem içerisinde eski statta ve antrenman sahalarında antrenmanlarımızı devam ettireceğiz. Bu arada da tesis olarak Ramada Otel'i kullanıyoruz. Onlarda bizim için çok güzel hazırlık yaptılar. Fitness salonlarıyla, toplantı odalarıyla, bize tahsis ettikleri yemek salonlarıyla bizlere destek oluyorlar. Allah izin verirse antrenman sahasının sağındaki kurak araziyi de ağaçlandırmayı düşünüyoruz. Orada da güzel bir görüntü olacak. İki antrenman sahasının etrafının çelik panellerle kapatılması olacak. Bunları da tamamladıktan sonra Allah'ın izniyle Malatyaspor güzel, modern ve inşallah uzun yıllar büyük başarıları elde edeceğimiz Süper Lig'de bu şartlarda çalışmasına devam edecek. Burası güzel bir bölge, ilerleyen dönemde de yolların bitmesi ve çevre düzenlemelerinin de yapılmasıyla güzel bir tesis olacak.”

“SEZON BAŞLAYACAK AMA 3-4 MEVKİDE ÖNEMLİ EKSİKLERİMİZ VAR”

Tecrübeli teknik adam, 3-4 mevkiye oyuncu alınmasını beklediklerine dikkat çekerek, “Takımla alakalı şuanda süregelen, devam eden çalışmalar var. Şunu itiraf ediyoruz ki transferde maalesef geç kaldık. Hafta sonunda sezon başlayacak ama bizim hala 3-4 mevkide çok önemli eksiklerimiz var. İnşallah bugün yarın bazı gelişmelerin olmasını istiyoruz ve bekliyoruz. Bu gelişmelerde bir an önce olurda, takımdaki eksiklerimizi bir an önce giderirsek, hem kadro kalitesini yükseltmiş olacağız hem de istediğimize yakın kadroyla da çalışmalarımıza devam edip, lige de bir başlangıç yapmak istiyoruz. Elimizden bulunan oyuncularımızın Allah'a şükürler olsun şuana kadar herhangi bir sakatlığı yok. Elde bulunan oyuncuların tamamıyla antrenmana çıktık. Herhangi bir sakatımız ya da problemimiz yok. Hafta sonuna kadar yeni gelen arkadaşlarımızı da aramıza katıp, Osmanlıspor maçına hazırlanmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“MAÇIN NEREDE OYNANACAĞI MUAMMA AMA LİGE İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPMAK İSTİYORUZ”

Osmanlıspor karşılaşmasının nerede oynanacağının belli olmadığını hatırlatan Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü: “Maçın nerede oynanacağı muamma. O konuda da sıkıntımız var. Gönül istiyor ki tabi seyircisiz de olsa maçı Malatya'da, kendi sahamızda oynamak. Ama bakalım şartlar neyi gösterecek, onu da hep beraber yaşayacağız. İnşallah bu haftayı iyi değerlendirip, hafta sonu Osmanlıspor karşılaşmasıyla da lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz.”

“BİZİM KADERİMİZ BU”

Tecrübeli çalıştırıcı, bir gazetecinin ‘Süper Lig'e hazırlıksız yakalandık gibi' ifadeleri üzerine, “Bizim kaderimiz bu. Ben bunu Bursa'da da, Eskişehir'de de, Kayseri'de de yaşadım. Her yerde bu sıkıntıyı yaşadığımız için, bizim çok yabancı olduğumuz bir konu değil. Onun için çok fazla sorun yok” dedi.

“TAKIM İYİ DURUMDA”

Sağlam, takımın fiziksel anlamda iyi durumda olduğunu ifade ederek, “Bunu Ankara'daki TSYD Futbol Turnuvası'nda da gördük. Tabi ki tam istediğimiz seviyeye çıkamadık. Ama takımın iyi durumda olduğunu söyleyebilirim. Tempolu ve yoğun geçen antrenman sürecinde oyuncuların antrenmanlara katılımı ve Allah'a şükürler olsun ki sakatlık olmamasından da anlayabiliyoruz. Tabi burada oyuncuların sorumluluğunun yanında bizlerinde antrenman planlamasındaki düzenlemeleri, yüklenme-dinlenme periyodundaki o dengesi iyi tutturmamız, oyuncularımızın da bunlara riayet etmesi önemli rol oynadı. İnşallah sezon boyu da böyle gider” diye konuştu.

“TRANSFERDE TAM HAKİM OLAMADIK”

Transfer çalışmalarına da değinen Sağlam, şunları söyledi: “Bizim geldiğimiz gün bu takıma 6 tane transfer yapılmıştı. Dolayısıyla transferde tam hakim olamadık. Bunu açıkça söylemek istiyorum. Ondan sonraki süreçte katılan 3-4 arkadaşımızda bizim inisiyatifimiz kullanabildik. İnşallah bundan sonraki transferlerde de bu şey devam eder ve en azından bundan sonraki alınacak oyuncularda biz kendi anlayışımıza, futbol yapımıza ve sistemimize uygun oyuncuları kadromuza katarız.”

Sağlam, takımdan ayrılacak futbolcuların olup olmayacağı yönündeki soruya ise “Ayrılacak isimler olacak. Olacak ama şunu açıkça söylemek istiyorum; şuanda 3 tane alttan oyuncu geldi, onlarla 24 kişiyiz. Normalde bu kadrodan 5-6 oyuncunun daha ayrılması gerekiyor. Ama biz oyuncuları gönderemiyoruz. Kadrolar 21 kişiye çıktı. Açıkçası o yüzden gönderemiyoruz. Yoksa şurada şuanda bizim Süper Lig için, hedeflediğimiz başarıya götürecek 13-14 tane futbolcumuz var. Gideceklerle ilgili listemiz hazır ama gidemiyorlar” cevabını verdi.

FutbolArena Transfer Arenası (17 Temmuz 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.