comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor'a verilen cezaya hükümetten tepki! TFF ile görüşüldü

02 Şubat 2018, Cuma 00:15
Yeni Malatyaspor'a verilen cezaya hükümetten tepki! TFF ile görüşüldü

Maç öncesi Afrin'deki askerlerimiz için saygı duruşunda bulunan Evkur Yeni Malatyaspor'a TFF'nin para cezası verdiği iddiası üzerine hükümet harekete geçti.

FutbolArena - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, son maçta Evkur Yeni Malatyaspor taraftarının ve futbolcuların Mehmetçik selamı ile Afrin'deki askere destek vermesi üzerine maçın geç başlaması nedeniyle Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Evkur Yeni Malatyaspor'a 15 bin TL ceza vermesi karşısında duruma tepki göstererek, Türkiye Futbol Federasyonu ile görüştüğü öğrenildi.
 

PFDK, Mehmetçike' saygı duruşu nedeniyle Yeni Malatyaspor'a ceza mı verdi?


İHA'nın haberine göre PFDK kararlarının açıklanmasının ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin, Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileriyle görüşerek sert bir ifadeyle tepkisini dile getirdiği ve Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na da tepkisini de ilettiği öğrenildi. Tüfenkci'nin ayrıca, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan bu konuda bir açıklama beklediğini ilettiği de öğrenildi.

NELER OLMUŞTU?
PFDK, Yeni Malatyaspor - Sivasspor maçında maç öncesi Afrin'e destek için futbolcuların 1 dakikalık asker selamı duruşunda bulundugu nedeniyle zaman çizelgesine uyulmamasından ve talimatlara aykırılıktan ötürü para cezası aldı. Maç öncesinde her iki takım oyuncuları da doğaçlama olarak asker selamı verdi ve bir dakika saygı duruşunda bulundu. Bu saygı duruşu talimatlarda olmadığı ve zaman çizelgesine uyulmadığı gerekçesiyle PFDK iki takıma 15 Bin TL para cezası verdi. Verilen cezaya her iki takım taraftarları da sosyal medyada isyan etti.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (25 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.