comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor - Antalyaspor maçı hangi statta oynanacak?

23 Ağustos 2017, Çarşamba 14:00
Yeni Malatyaspor - Antalyaspor maçı hangi statta oynanacak?

Yeni Malatyaspor'da yeni stat bekleyişi sürüyor. İlk hafta maçını eski stadında oynayan Yeni Malatyaspor, Antalyaspor maçına yeni stadı hazırlamaya çalışıyordu.

FutbolArena - Yeni Malatyaspor, yeni stadyumunda Passolig sistemi alt yapısı hazır olmamasından dolayı, Süper Lig'in 3. haftasındaki Antalyaspor karşılaşmasını Malatya İnönü Stadı'nda oynayacak. 


Yeni Malatyaspor'un yeni stadı neden açılmıyor?


Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu ekiplerinin yoğun bir mesaiyle çalıştığı statta, elektronik bilet sistemi alt yapısının hazır olmaması nedeniyle stadyumun Antalya maçında da kullanılamayacağı belirtildi. TFF heyeti tarafından bugün bir kez daha denetlenen stadyuma Antalya maçı için de ‘müsabaka oynanamaz' raporu verildi.

TFF'nin anlaştığı bir şirket tarafından yürütülen çalışmalarda stada ilk etapta alt yapı için 30 bin metre kablo döşendiği belirtildi. Elektronik bilet sistemi için en önemli nokta olan kontrol odasının yapımının ise henüz tamamlanmadığı, buranın faaliyete geçmesi halinde stadyumun müsabakalara açılacağı ifade edildi.


Yeni Malatyaspor'un yeni stadı ne zaman açılacak?


Malatya Stadyumu'nun Süper Lig'in 5. haftasında oynanacak Evkur Yeni Malatyaspor - Bursaspor müsabakasına kadar hazır hale getirileceği belirtildi.
Yeni Malatyaspor ile ilgili tüm gelişmeleri Yeni Malatyaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)