comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Yeni Malatya Stadyumu için TFF'nin kararı bekleniyor

22 Ağustos 2017, Salı 19:24
Yeni Malatya Stadyumu için TFF'nin kararı bekleniyor

Yeni Malatyaspor - Antalyaspor maçı öncesi TFF yetkilileri Yeni Malatya Stadyumu'nda incelemede bulunacak.

FutbolArena - Yeni Malatyaspor ile Antalyaspor arasında Spor Toto Süper Lig'in 3'üncü haftasında oynanacak karşılaşmaya hangi stadın ev sahipliği yapacağına TFF yetkililerin yapacağı incelemenin ardından karar verilecek.
 

Yeni Malatyaspor - Antalyaspor maçı hangi stadyumda oynanacak?


Yapımı gibi ilk maçın ne zaman oynanacağı da yılan hikayesine dönen Yeni Malatya Stadyumu'nda çalışmalar devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi stattaki eksikleri büyük oranda tamamladı. Soyunma odası 25 kişiye çıkarılırken, LED ekranlar da döşeniyor. Yol yapımının büyük bir hızla devam ettiği statta, Passolig çalışmalarının da 10 gündür sürdüğü belirtildi. Passoligin stada 35 bin metre kablo döşeyeceği, çalışmaların ise sürdüğü öğrenildi.

YETKİLİLER İNCELEME YAPACAK
Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) gelecek olan yetkililer, Yeni Malatya Stadyumu'nda incelemede bulunacak.

Passolig çalışmalarının devam etmesi nedeniyle yeni statta maç oynanmasının zor olduğu iddia edilirken, Malatya İnönü Stadı ise her an maç oynanmaya hazır şekilde tutuluyor.

Osmanlıspor karşılaşmasında yeni stattan sökülen yedek kulübesi koltukları ile kale direklerinin eski stattan geri getirilmemesi nedeniyle karşılaşmanın büyük ihtimalle İnönü Stadı'nda oynanacağını işaret etse de konuyla ilgili son kararı TFF verecek.

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)