comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Tetteh: "Beni en çok zorlayan Marcao ve Uğurcan"

08 Ekim 2021, Cuma 19:45
Tetteh:

Yeni Malatyasporlu Tetteh, Süper Lig'de kendisini en çok zorlayan savunma oyuncusunun Marcao, kalecinin ise Uğurcan olduğunu söyledi. 

FutbolArena - Yeni Malatyaspor'un golcü futbolcusu Tetteh, IHA'ya konuştu ve Süper Lig ile Türk futboluna dair açıklamalarda bulundu. 

Tetteh, Süper Lig'de kendisini en zorlayan savunma oyuncusunun Marcao, kalecinin ise Altay olduğunu açıkladı. 
GALATASARAY'IN DAHA ÖNCEKİ TEKLİFİ HAKKINDA

Türkiye'den Galatasaray'ın da kendisine önceden teklifte bulunduğunu anımsatan Tetteh, “Ancak eski kulübüm onların teklifini geri çevirmişti. Türkiye'de futbol çok ilginç. Çünkü hangi takımı nasıl yeneceğini asla tahmin edemiyorsunuz. Çok ilginç bir lig. Herkes herkese karşı kazanabilir. Bana büyük bir takımın daha küçük bir takımı kolayca yenebileceğini söyleyemezsiniz''

"EN ZORLANDIĞIM SAVUNMACI MARCAO, KALECİ İSE UĞURCAN"

Avrupa'ya 1-2 aylığına gelmeye alışıktım. Fakat gelip tek başıma yaşamaya başlamak için olgunlaşmam gerekliydi. Bundan dolayı biraz zordu benim için. Gençken Cristiano Ronaldo'yu çok beğenirdim. Zaman geçtikçe, büyüdükçe Adebayor ve Ibrahimovic'i sevmeye başladım. Çünkü ortak noktalarımız olduğunu düşünüyorum. En çok zorlandığım savunma oyuncusu sanırım Galatasaray'dan Marcao olmalı. En çok zorlandığım kaleci ise Trabzon'un kalecisi. Hem geçen sezon hem de bu sezon beni zorladı. Aziz Tetteh ve Afriyie Acquah ile konuştum. Süper Lig'in durumu hakkında genel bilgi aldım. Onlarla konuştuğumda ligin oldukça rekabetçi bir lig olduğunu ve yeteneğini kanıtladığın takdirde en iyi 5 lige gidebileceğin bir yer olduğunu söylediler" 

Yeni Malatyaspor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!