comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Sergen Yalçın'dan ayrılık sonrası ilk sözler: "Karara şaşırdık"

15 Ocak 2020, Çarşamba 19:28
Sergen Yalçın'dan ayrılık sonrası ilk sözler:

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Beşiktaş'ın Guilherme ile yaptığı transfer görüşmesi ve Sergen Yalçın'ın ayrılığının birbiriyle alakalı olmadığını söyledi.

FutbolArena - Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, teknik direktör Sergen Yalçın'ın görevine son verilmesi hakkında TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. Adil GevrekBeşiktaş'ın Guilherme ile yaptığı transfer görüşmesi ve Sergen Yalçın'ın ayrılığının alakasız olduğunu aktardı.
 

Sergen Yalçın, Yeni Malatyaspor'dan neden gönderildi?


Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, "Ayrılığı hocama ben tebliğ ettim, kendisi de anlayışla karşıladı. Ligdeki konumumuz kötü değil ama daha iyi olabilirdi. Guilherme'nin transfer süreci bizi rahatsız etti ama hocanın ayrılığıyla alakası yok. Takıma takviye yapmak istiyoruz. Giden olursa boşluğunu doldururuz." dedi.

SERGEN YALÇIN'DAN İLK AÇIKLAMA
Ayrılıktan sonra TRT Spor'a konuşan Sergen Yalçın, "Başkan, takımın gidişatından memnun olmadığını söyledi. Benim ve ekibimin görevine son verildi. Karara şaşırdık ama saygı duyuyoruz. Bundan sonra herkes için hayırlısı olsun." ifadelerini kullandı.

SERGEN YALÇIN: "GUİLHERME KONUSUNU BİLMİYORUM"

Sergen Yalçın son maçın ardından Guilherme hakkında yöneltilen soruya "Bilmiyorum, o konuda çok bilgi sahibi değilim. Bir görüşmeler oldu ama herhalde neticelenmedi. Tam olarak ne olup ne bittiğini bilmiyorum." yanıtını vermişti. Guilherme'nin menajeri Marcelo Robalinho sosyal medyadan yaptığı açıklamada Beşiktaş'ın harcama limiti problemi nedeniyle transferden vazgeçtiğini duyurdu.

Öte yandan Sergen Yalçın'ın yönetimle transfer konusunda restleşme yaşadığı ve bu nedenle ayrılığın gerçekleştiği öğrenildi.

Son dakika Yeni Malatyaspor Haberleri FutbolArena'da.

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!