comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Malatyaspor'un yeni stadını Cumhurbaşkanı Erdoğan açtı

06 Ağustos 2017, Pazar 00:48
Malatyaspor'un yeni stadını Cumhurbaşkanı Erdoğan açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a adının yazılı olduğu 44 numaralı Evkur Yeni Malatyaspor forması hediye edildi.

FutbolArena - Yeni Malatyaspor stadına kavuştu. Malatya'da toplu açılışlar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni stadyum için uyarılarda bulundu.

"STADYUMU DOLDURALIM, ŞANINA YAKIŞSIN"
Büyükşehir Belediyesi yanında bulunan miting alanını dolduran Malatyalılara bilgi veren Erdoğan, “120 milyon liralık bir yatırım olan 27 bin seyirci kapasiteli stadyumun açılışını yapıyoruz. Size 27 bin kişilik stadı bugün açıyoruz, stat boş kalırsa yandınız, ondan sonra kapıyı da kilitleriz. Dolduracaksınız ve Malatya'yı şanına yakışan yere taşıyacaksınız. Bu stadyum, gerçekten Malatya'ya yakışan bir eser oldu. Malatyasporumuzun oyunuyla, Malatyalıların da koltuklarını doldurmak suretiyle bu stadın hakkını vereceğine inanıyorum. Uzun bir aranın ardından yeniden süper lige çıkan Malatyasporun burada kalıcı olabilmesi için şehrin takımına sahip çıkması, takımın da şehre layık olmak için canla başla mücadele etmesi gerekir.” dedi.

"44 OLMAZ 53 OLACAK"
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a adının yazılı olduğu 44 numaralı Evkur Yeni Malatyaspor forması hediye edildi.

Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek'in elinden 44 numaralı formayı alan Erdoğan, “Olmaz 44 olmaz. 53 olacak” diyerek, kendi memleketinin plaka numarasını ima etti. Başkan Gevrek de “Biz sizi Malatyalı olarak biliyoruz Sayın Cumhurbaşkanım” şeklinde cevap verdi.

Bunun üzerine Erdoğan gülerek, hediye edilen formayı kabul etti.


FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)