comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Malatyaspor'dan Trabzonspor'a Guilherme tepki! 'İznimiz olmadan ayartıldı'

30 Ocak 2020, Perşembe 13:22
Malatyaspor'dan Trabzonspor'a Guilherme tepki! 'İznimiz olmadan ayartıldı'

Malatyaspor, Guilherme transferi nedeniyle Trabzonspor'a sert tepki gösterdi.

FutbolArena - Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor, Trabzonspor'un Guilherme'yi transfer etmesiyle ilgili sert tepki gösterdi. Malatyaspor'dan yapılan açıklamada, kendilerinin yazılı izni olmadan Brezilyalı futbolcunun transfer edildiğini duyurdu.

"TRABZONSPOR'A YAKIŞMAMIŞTIR"
"Trabzonspor Kulübü, sözleşmeli futbolcumuz Guilherme Costa Marquez ile kulübümüzün yazılı izni olmadan görüşmeler yapmış ve futbolcumuzu bu sabah itibariyle takımımızın kamp yaptığı otelden iznimiz dışında Trabzon'a çağırmıştır. Kamuoyunun malumu üzere futbolcumuzun asıl sahibi olan Alvarenga Kulübü ile yapmış olduğumuz sözleşmenin çıkış maddesini kullandıklarını düşündüğümüz Trabzonspor Kulübü'ne ve değerli camiasına bir bilgilendirme yapma zarureti doğmuştur.

Şöyle ki; yıllara mal olmuş Trabzonspor - Malatyaspor dostluğunu, kardeşliğini zedelemeye çalışan şahıslara çağrımızdır. Her ne şartta olursa olsun futbolcumuz ile bizim iznimiz olmadan görüşülmesi (ayartılması) futbolun yazılı çizili kuralları dışında, ahlakına uymamış ve Trabzonspor gibi büyük bir camiayı yönetenlere yakışmamıştır. Her bulduğu fırsatta dürüstlükten, futbol ahlakından bahsedenlerin bugün günü kurtarmak adına yaptıkları büyük camiamız tarafından hiçbir zaman unutulmayacak, FIFA kurulları önünde Malatyaspor camiasının hakkı korunacaktır. Transferin bitimine saatler kala kulübümüzü mağdur etmek adına bu işe soyunanları değerli Trabzonspor camiasının da kabullenmeyeceğine inanıyor, kamuoyuna saygılar sunuyoruz."
 

Guilherme bu sezon Yeni Malatyaspor'da kaç gol attı?


Guilherme bu sezon Yeni Malatyaspor formasıyla ligde oynadığı 18 maçta 5 gol attı ve 6 asist yaptı. Brezilyalı futbolcu tüm kulvarlarda ise 26 maçta 7 gol, 6 asistlik performans sergiledi. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)