comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Malatyaspor'dan TFF'ye erteleme tepkisi! "Hukuka sığmaz"

26 Ocak 2020, Pazar 13:31
Malatyaspor'dan TFF'ye erteleme tepkisi!

Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Trabzonspor karşılaşmasının ertelenmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'in 19. haftasında oynanacak olan Yeni Malatyaspor - Trabzonspor karşılaşmasının ertelenmesiyle ilgili Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek açıklamalarda bulundu. Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası Malatya'da da can kayıplarının yaşanması nedeniyle karşılaşmanın ileri bir tarihe ertelendiği açıklanmıştı. Malatyaspor cephesinden bu karara tepki geldi. Habertürk Gazetesi'ne konuşan Adil Gevrek, TFF'nin kararını eleştirdi.

"BİZ ERTELEME İSTEMEDİK"
"TFF'den bizi aradılar ve Trabzonspor'un gelmek istemediğini ilettiler. Bizden de erteleme talebinden bulunmamızı rica ettiler. Biz ise maçın oynanmasını istedik. Buna rağmen tek taraflı olarak erteleme kararı çıktı. Trabzonspor gelmek istemiyor diye maç mı ertelenir? Bana göre yanlış yaptılar. Bu hiçbir hakka, hukuka, adalete sığmaz. Madem deprem var, o halde bütün lig maçlarını erteleselerdi. Daha birkaç gün önce kupada 120 dakika maç oynadılar. Ayrıca ve sakat ve cezalı oyuncuları da var ki bunlardan biri Nwakaeme… Yani bunların hepsini düşüneceksin."

"BİZİM OYUNCULARIMIZ MOTİVE OLMUŞTU"

"Bizim oyuncularımız bu maça motive olmuştu. Hepsi arayıp ortada bir şey yoksa maçın neden ertelendiğini sordu. Yani deprem beklentisi mi var diye düşündüler. Bizim oyuncularımızı panik içerisine sokmaya gerek var mıydı? Sonuçta maç pazartesi oynanacaktı."
 

Yeni Malatyaspor - Trabzonspor maçı ne zaman oynanacak? TFF'den açıklama:


"Merkez üssü Sivrice olan ve Elazığ ile Malatya illerimizde can kayıplarına yol açan deprem nedeniyle Süper Lig'in 19. Haftasında 27 Ocak Pazartesi günü oynanması planlanan BtcTurk Yeni Malatyaspor-Trabzonspor maçı ileri bir tarihe ertelendi.

Yeni Malatya Stadyumu'nda saat 20.00'de yapılması gereken müsabakanın oynanacağı tarih daha sonra ilan edilecek.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!