comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Malatyaspor'da Ertuğrul Sağlam istifa etti

14 Eylül 2017, Perşembe 13:15
Malatyaspor'da Ertuğrul Sağlam istifa etti

Malatyaspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın istifa ettiği açıklandı.

FutbolArena - Süper Lig'in yeni ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor'da flaş bir gelişme yaşandı. Sezona başlayan teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın görevinden istifa ettiği açıklandı. 

Malatyaspor ligde oynadığı 4 maçta 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 yenilgi alarak 4 puan toplamıştı. Son olarak Kasımpaşa'ya mağlup olan Malatyaspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam hakem kararlarına isyan etmişti.
 

Ertuğrul Sağlam, Malatyaspor'dan neden istifa etti?


Ertuğrul Sağlam'ın yönetimle yaşadığı fikir ayrılıkları nedeniyle görevinden ayrıldığı ve yönetimin istifayı kabul edeceği öğrenildi. Deneyimli teknik adamın, 2 hafta öncesinde de bu kararı aldığı ancak o dönem kararından vazgeçirildiği bildirildi. Özellikle transfer edilen oyuncular konusunda yaşanan problemlerin istifa sürecinde etkili olduğu belirtildi.
"BİZE VERİLEN SÖZLERE RAĞMEN..."

Ertuğrul Sağlam, AA'ya yaptığı yazılı açıklamada, Yeni Malatyaspor'daki görevinden sözleşmesindeki fesih bedelini ödeyerek ayrıldığını belirtti.

İstifa sürecine değinen Sağlam, şu ifadeleri kullandı:

"15 Haziran'da başladığım Evkur Yeni Malatyaspor teknik direktörlüğü görevinden bugün itibarıyla ayrılmış bulunmaktayım. Son derece olumlu bir enerji ile başladığımız bu değerli görevde çok net bir şekilde sportif yapılanma, transfer sürecindeki seçimler ve kadro planlaması noktasında yaşadığımız fikir ayrılıkları bu sonucu kaçınılmaz kılmıştır. Antrenman ve kamp tesislerinin verilen sözlere rağmen halen bitirilememesi ise bizim futbolcu kardeşlerimize mahcup olmamıza yol açmış, bu da ayrılık kararımızda belirleyici olmuştur." 

Ertuğrul Sağlam, sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Başarının olmazsa olmazı, fikir birlikteliğinin sağlanabilmesinin mümkün görünmediği gerçeği ile sözleşmemde yazılı olan tek taraflı fesih bedelini de ödeyerek bu kararı almış bulunmaktayım. Görevde kaldığımız süre içerisinde desteklerini esirgemeyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Öznur Çalık başta olmak üzere bütün Malatya halkına, her fırsatta bize sevgilerini hissettiren futbolseverlere ve sezonun başından bu yana zor şartlarda mücadelelerini sürdüren futbolcu kardeşlerime teşekkürü bir borç bilirim. İnşallah Yeni Malatyaspor yıllardan sonra mücadele ettiği Süper Lig serüveninde hak ettiği güzel günlere kavuşacaktır."

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.