comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Hikmet Karaman isyan etti: "Çıldırdım"

07 Mart 2020, Cumartesi 17:37
Hikmet Karaman isyan etti:

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Konyaspor karşısında oyuncu eksikliği ile oynadıklarını belirterek, “1 puana Allah'a şükür demek gerekiyor” dedi.

FutbolArena - Göreve geldikten sonra Yeni Malatyaspor'un başında ilk maçına çıkan Teknik Direktör Hikmet Karaman, 1-1 berabere sonuçlanan Konyaspor karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu.
 

Hikmet Karaman, Yeni Malatyaspor - Konyaspor maçı açıklamaları


Takım olarak zor bir dönemeçten geçtiklerini ifade eden Karaman, ligin ikinci yarısında galip gelemeyen bir takımın olduğunu belirterek “Bazen insan şaşırıyor. Teknik adamların bir üslubu, bir felsefesi olması lazım. Bu felsefe üzerine ben gideceğim, o gelecek, çıtayı yukarı çıkarması lazım. İşimiz kolay değil” diye konuştu.

"İLK 45 DAKİKA ÇILDIRDIM"
Karşılaşmanın ilk yarısının bitimine kısa süre kala penaltıdan gol yediklerini anımsatan Karaman, “Zaten ilk 45 dakika çıldırdım, halbuki pozisyon oyununu topa sahipken oynayabilsek maçı farklı yerlere getireceğiz. Takım bir an önce bir gol atalım düşüncesinde. Ne oldu; bitime 30 saniye penaltı, kırmızı kart. Aslında başka şeyleri konuşmak gerekirken içeride, içeri giriyoruz kaos içerisinde olan bir takım, 10 kişi kalmış bir takım” ifadelerine yer verdi.

"1 PUANA ALLAH'A ŞÜKÜR"

İkinci yarı iyi bir takım karakteri ortaya koyduklarını ve mücadele ettiklerini belirten Karaman, “En azından altımızdaki takımı yanımıza yaklaştırmamış olduk. Bu yeterli mi? Kesinlikle değil tabi” dedi.

“Konyaspor karşısında 3 puan alarak iyi bir joker çıkarabilirdik” diyen Karaman, “Aslında takımın iki orjinal stoperi yok. Biri orjinal olmayan biri de uzun süre oynamayan stoperle oynadık, dolayısıyla 1 puana Allah'a şükür demek gerekiyor” şeklinde konuştu.

"TARAFTARLARIMIZ 90 DAKİKA DESTEK VERSİN"

Taraftarlara da mesaj veren Karaman, “90 dakika boyunca takımı desteklesinler, sonra kime ne derse desinler. Ben gelip geçiciyim, başkan da gelip geçici, ama sizler hep buradasınız. Maç bittikten sonra ne derlerse desinler ama maçın içinde bizim kendi taraftarımız başka şeyler söylerse negatif enerji veriyor. Malatyaspor burada kalıcı, bunun kalıcı olmasını istiyorsak herkes o bayrağın altında toplanacak, bu görevde hepimizin” diye konuştu.

Takımın motivasyona ve öz güvene ihtiyacının olduğunu dile getiren Karaman, “Hepsi bizim oyuncularımız. Her oyuncuya ihtiyacımız var. Bir gün biri kurtaracak bu takımı, bugün de Murat kurtardı, Trabzon maçında bir başkası kurtaracak. Elimizdeki kadro yapısı belli, sakat oyuncularımız da çok. Oynayacak bütün oyunculara destek vermemiz gerekiyor” dedi.

Son dakika Malatyaspor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!