comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Hamza Hamzaoğlu'dan Galatasaray sözleri: "Her şeyi başarabiliriz"

19 Aralık 2020, Cumartesi 19:15
Hamza Hamzaoğlu'dan Galatasaray sözleri:

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Kasımpaşa galibiyeti sonrası yaptığı açıklamada kupadaki Galatasaray eşleşmesini değerlendirdi.

FutbolArena - Süper Lig'de sahasında Kasımpaşa'yı 2-0'lık skorla geçen Yeni Malatyaspor'da Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu. 

"ONLARI ZOR DURUMA SOKMALIYDIK"
"Bugün iyi bir takıma karşı oynadık. İyi organize olan, sabırla oynayan, oyun disiplininden kopmayan bir takıma karşı oynadık. Tabi onları açmanın zor olacağını biliyorduk. Ve rakibi hataya zorlamamız gerektiğini, pozisyon yakalayabilmek için onları zor duruma sokmamız gerektiğini biliyorduk. Çünkü çok iyi duran bir takım."

"TAKIM HALİNDE OYNAMALARI BENİ MUTLU EDİYOR"

"Oyuncularımı tebrik ediyorum. Haftalardan beri bir çıkışımız var, bunu sürdürmeye gayret ediyoruz. İnşallah bundan sonraki haftalarda da her geçen hafta daha iyiye giderek bu oyunumuzu daha iyi duruma getiririz. Oyuncularımın son ana kadar oyun disiplininden kopmamaları beni mutlu ediyor. İstekli olmaları, takım halinde oynamaları beni mutlu ediyor, hepsini tebrik ediyorum."

"GALATASARAY İLE EŞLEŞTİK, KOLAY BİR RAKİP DEĞİL"

Hem Süper Lig'de hem de Ziraat Türkiye Kupası'nda iyi bir grafik çizen sarı kırmızılılarda, bir basın mensubunun ‘yeni hedefleriniz nedir' sorusuna da cevap veren Hamzaoğlu, "Sezon başında da söyledim. Biz hedeflerimizi çok yüksek tutmadık, ama bu demek değil ki daha yukarıları hedefleyemeyeceğiz. Hedefler zaman içinde kendini bize gösterecek. Biz bu hedeflere doğru yürüyeceğiz. Kupada da turları geçtik, şimdi Galatasaray'la eşleştik, gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. Ama kolay bir rakip çekmedik. Fakat son haftalarda biz şunu gördük. Her şeyi başarabilecek bir takımız, yeter ki o gün istekli olalım, formda olalım, maçı arzulayalım, her şeyi başarabilecek bir takımız. İnşallah kupada da sonuna kadar gitmeyi hedefliyoruz. Ligde de sezon başında ilk 10'un içinde bir yer demiştim, şu anda daha yukarları ilk 8'i hedefleyebiliriz. Zaman içinde bakabiliriz, iyiye gidiyorsak daha yukarıları da isteyip o hedeflere doğru yolumuza devam ederiz" diye konuştu.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"