comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Hamit Altıntop ve Adil Gevrek, MalatyaPark AVM'de futbolseverlerle bir araya geldi

25 Temmuz 2019, Perşembe 15:16
Hamit Altıntop ve Adil Gevrek, MalatyaPark AVM'de futbolseverlerle bir araya geldi

MalatyaPark AVM'de TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ile Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek futbolseverlerle bir araya geldi.

FutbolArena - Yeni Malatyaspor'un UEFA Avrupa Ligi'nde sahne alacağı günde Malatya'da özel bir etkinlik gerçekleştirildi. MalatyaPark AVM'de düzenlenen etkinlikte Malatyalı eski futbolculardan ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ile Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek futbolseverlerle bir araya geldi. FutbolArena'nın medya sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikle ilgili tüm detaylar haberimizde yer alıyor.
 

MalatyaPark AVM'de Hamit Altıntop ile Adil Gevrek futbolseverlerle buluştu


MalatyaPark AVM'de gerçekleştirilen etkinliğe futbolseverlerin ve Malatya halkının ilgisi büyük oldu. FutbolArena'nın canlı olarak yayınladığı söyleşide Hamit Altıntop ile Adil Gevrek birçok konuda önemli açıklamalarda bulundular. 

HAMİT ALTINTOP: "MALATYALIYIM VE GURUR DUYUYORUM."
"Herkes Malatyalı olup olmadığımı soruyor. Evet Malatyalıyım ve gurur duyuyorum. İnsanın kökü sağlamsa doğduğu yeri unutmuyor ve yılar geçse de dönüyor. Bundan sonra da TFF yöneticisi olarak Malatya şehrine katkı sunmaya devam edeceğim."

ADİL GEVREK: "BU ŞEHİR FUTBOL ŞEHRİ"

"Bu şehir bir futbol şehri. Hedefimiz Süper Lig'de kalıcı olmaktı ve şimdi Avrupa'dayız. Bugün ilk maçımıza çıkacağız. Biz taraftarlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Bu akşam herkesin maça gelmesini istiyorum. Hem şehrimizi, hem bölgemizi hem de ülkemizi temsil edeceğiz. Bütün taraftarlarımızın ve 81 milyonun duasını istiyoruz."HAMİT ALTINTOP: "MALATYA ŞEHRİ SEVİYE ATLADI"

"Malatyamız şehir olarak da seviye atladı. Bu durumda belediyenin de payı var. Kulüp ve belediye arasında uyum olduğunda şehir daha çok gelişiyor. Böyle bir şehirde transferler de daha kolay oluyor. Başkanımızı da övmek istiyorum. Böyle bir emek sarf ederek emin adımlarla ilerliyorsanız hedefi her zaman büyük koymak lazım. Büyük düşünerek, büyük işler yapmayı hedeflemek gerekiyor. 

ADİL GEVREK: "KALİTELİ BİR TAKIMIMIZ VAR"

"Üst düzey futbolcular transfer ettiğimizi düşünüyorum. Elbette transfer sezonu bitmeden bizde de transfer bitmez. 2-3 transfer daha yapabiliriz. Hem Avrupa'da, hem Süper Lig'de hem de Türkiye Kupası'nda oynayacağız. Şu anda iyi bir takımımız var. Belki tam hazır değil ama kaliteli bir ekip. Bu akşam oynayacağımız maçı düşünüyoruz ama transferlerimiz de devam edecek."

HAMİT ALTINTOP: "SERGEN YALÇIN ÇOK ÜRETKEN BİR İNSAN"

"Sergen Hocamızı yaşı küçükler bile tanıyordur. İnternetten videolarını izliyorlardır. Sergen Yalçın, hayatın gerçeklerini bilen ve oyuncu olarak büyük başarılar elde etmiş bir insan. Erol Bulut'tan sonra Sergen Yalçın'ın gelmesi bir seviye atlandı diye düşünüyorum. Sergen Hoca, oyuncuyken de üretken bir insandı. Malatyaspor'un bu sezon bol gol atacağını düşünüyorum. Umuyorum bu akşam ilki gerçekleşir. TFF olarak da bizler iyi niyetli başkanları, hocaları destekleyeceğiz. Taraftarları da destek vermeye davet ediyorum. İyi bir sonuçla deplasmandaki maça daha rahat gideriz inşallah. Sergen Hoca ile Malatyaspor iyi bir ikili oldular. Başarılı olacaklarına inanıyorum."ADİL GEVREK: "SERGEN YALÇIN ÇOK ÇALIŞIYOR"

"Sergen Yalçın çok çalışkan ve başarıya aç bir teknik adam. Söylenenlerin aksine gece gündüz tesislerde kalarak çalışıyor. Ben hiçbir zaman inanmadığım bir hocayla çalışmadım. İnşallah Sergen Hocamız ile birlikte Malatyaspor'u hak ettiği yerlere getireceğiz."

HAMİT ALTINTOP: "FRANSA MAÇINDA ÇOK İYİYDİK"

"Milli Takım her zaman özeldir. Fransa maçında çok iyi bir görüntü verdik. Birbirimize bağlı olduğumuzda neler yapabileceğimizi gösterdik. Şenol Hocamız ile birlikte inşallah başarılara ulaşacağız. Malatya halkı da Milli Takımı izlemeyi hak ediyor. Burada çok iyi bir stat var. Yeri, zamanı geldiğind einşallah Malatya'da da bir milli maç oynanacaktır." 

ADİL GEVREK: "MALATYA'DA BİR MİLLİ MAÇ İSTİYORUZ"

"TFF yönetimimize ve başkanımıza teşekkür ediyorum. Milli Takım'da genç bir ekibimiz var ve umut veriyor. Şenol Hocamız ile birlikte eski günlere döneceğimizi ve daha yukarıya çıkacağımızı düşünüyorum. Bu arada biz bir milli maçın da Malatya'da oynanmasını istiyoruz. Malatya şehri ülke menfaati olduğu zaman bir başkadır. Milli Takıma da çok büyük destek vereceğine inanıyorum. İnşallah Hamit kardeşimiz de bu talebimizle ilgilenecektir."HAMİT ALTINTOP: "KURALLARI BİLEREK OYUN OYNAMALIYIZ"

"Genç kardeşlerimden ilk önce mutlu olmalarını istiyorum. Futbol oynadıklarında kuralları bilerek oynamalarını istiyorum. Tribünde oturarak hakemi eleştirdiğinde kuralları bilmemiz gerekiyor. Oyunu oynarken kurallarıyla oynayalım. Her zaman adaletli olalım ve keyif alalım. Sonrasında zaten güzel şeyler ortaya çıkacak ve dışarıda izleyenler de keyif alacaktır. Bu konuda elimden geleni yapacağım. Projelerimizi hazırlıyoruz."

ADİL GEVREK: "5 YILDIR BORÇSUZ GİDİYORUZ"

"TFF, Kulüp Lisanslama Talimatı'nı yayınladı. Bundan sonra herkes istediği gibi hareket edemeyecek. Bu uygulama yokken kulüpler harcama limitlerini aşıyordu ve haksız rekabet oluyordu. Hem bizler, hem de o kulüpler sıkıntı çekiyordu. Bu yasaya kulüpler olarak destek vermemiz gerekiyor. Oyunu kurallarıyla oynamalıyız ve TFF'nin bu talimatına uymalıyız. Biz Malatyaspor olarak 5 yıldır borçsuz gidiyoruz Hedefimiz Süper Lig'i iyi yerde bitirmek ama ekonomik olarak da şampiyon olmamız lazım. Biz hem sportif, hem de ekonomik olarak iyi işler yaptık. Altyapı konusunda da hassasiyet gösteriyoruz. Malatyaspor olarak sportif, ekonomik ve tesisleşme anlamında başarılı olmak istiyoruz. Altyapı tesislerimiz şu anda uygun değil. Hocalarımızın birçoğu asgari ücretle çalışıyorlar. Bir hocayı asgari ücretle çalıştırırsanız, tesis iyi değilse başarı çok zor. Biz altyapı konusunda Türkiye'nin en büyük projesini gerçekleştirmek istiyoruz."HAMİT ALTINTOP: "BANA KALSA MEVCUT YABANCI KURALINI DEĞİŞTİRMEM"

"İyi şeyleri her zaman batıdan alıp, kötüleri kendimize bağlıyoruz. Ben sınırlara karşı bir insanım. Bu sınırları kafamızda aşabilirsek seviye atlayabiliriz. Bir yerde takılıyoruz ve sonunu getiremiyoruz. Yabancı kuralı da bu şekilde. Fikstürü başkanlar çekiyor ama bunu bile beğenmiyoruz. Bahanelerden çıkmamız lazım. Spor ve futbol kültürümüzü değiştirmemiz lazım. Kurallar üzerine her zaman konuşabiliriz ama bana kalsa mevcut kuralı değiştirmem. 14 diye rakam var ama 5 oyuncu alıp oynat. Bu, herkesin kendisine kalmış." 

ADİL GEVREK: "YABANCI SINIRI DEĞİŞTİRİLMEMELİ"

"Milli Takımımız başarısız olduğunda bunu yabancı kuralına bağlamışlardı. Ben sınırlara karşıyım. Şu anda 14 yabancı sınırı olsa da bir mecburiyet yok. İster 5 tane alırsın, istersen hiç almazsın. Bizim meselemiz yabancı değil, altyapıya yatırım yapmak. Genç oyuncu yetiştirirsek zaten yabancı oyuncuyu kesecek. Bu kurala dokunulmamalı."

Son dakika Malatyaspor Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!