comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Cihat Arslan, FutbolArena'ya konuştu: 'Tetteh'in talipleri arttı'

17 Temmuz 2022, Pazar 14:43
Cihat Arslan, FutbolArena'ya konuştu: 'Tetteh'in talipleri arttı'

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, FutbolArena'ya çarpıcı açıklamalarda bulundu

FutbolArena - Geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig'e veda eden Yeni Malatyaspor'da Teknik Direktör Cihat Arslan, olağanüstü seçimli genel kurul öncesi FutbolArena'ya açıklamalarda bulundu. Yeni yönetimle beraber tekrardan ayağa kalkmak istediklerini söyleyen tecrübeli teknik adam, “Yeni yönetim camiaya hayırlı olsun. Altyapımızdan gelen genç oyuncularla beraber mücadeleye devam ediyoruz. Bugün gerçekleşecek kongre sonrası inşallah her şey daha iyi olur” dedi.

“GEÇEN SEZON 7 OYUNCUYLA ANTRENMANA ÇIKTIK”
Göreve geldikleri ilk maçta Adana Demirspor'u yendiklerini söyleyen Arslan, “Geçen sezon elimizde iyi bir kadro vardı. Hem imkânsızlık hem de antrenmana çıkmama gibi olumsuzluklardan dolayı takımda fiziksel olarak düşüklük vardı. Maddi imkânsızlıklar oluşunca antrenman boykotları yaşandı. Takımı tekrardan bir araya getirmek kolay değildi. Adana Demirspor maçından sonra Altay deplasmanına gittik. Orada Türkiye Ligi'nin en komik penaltısıyla karşılaştık. Deplasmandan iyi bir şekilde dönseydik geleceğe daha güvenli bakabilirdik. Geçen sezonun kırılma noktası Altay maçı ve milli maç arasıydı. Çünkü milli maç arasında yabancı oyuncuların protestosu ile karşılaştık. Antrenmanlara gelmedikleri için 12 gün 7 oyuncuyla antrenmanlara çıktık” diye konuştu.

Maddi durumdaki sorunlardan dolayı sonraki haftalarda çözülmeler ve pes etmelerin olduğuna dikkat çeken tecrübeli teknik adam, bundan dolayı yabancı oyunculardan çok altyapıdan çıkan genç oyunculara yöneldiklerini söyledi.

“Hem Yeni Malatyaspor'umuza hem de Türk futboluna oyuncu kazandırma anlamında büyük bir gayret gösterdik” diyen teknik adam, şöyle konuştu:

“O dönem Süper Lig'e veda etmiştik ama bu seneki kadroyu elimizde tutabilir miyiz acaba diye bir girişimde bulunduk. Geçen sene çok zorlu ve sıkıntılı bir üç ay yaşadık. Onun için önümüzdeki seneye yatırım yapalım dedik. Ama bu sene de şu ana kadar iyi başlamadık. Bugün nasipse kongremiz olacak. İnşallah bundan sonrası iyi olur.”

“TAKIMIN DURUMU YENİ YÖNETİMLE ŞEKİLLENECEK”

Ligde kalıcı olmak için kendilerine hedef koyduklarını söyleyen 52 yaşındaki teknik direktör, kongre sonrası yeni yönetimle beraber hareketlilik olmasını beklediklerini belirtti. Cihat Arslan, şöyle devam etti: “Yabancı oyuncu olarak kadroda sadece Aly Malle var. Diğer yabancı oyuncular ücretleri ödenmediği için antrenmanlara çıkmıyorlar. Transfer olacak mı? Mevcut oyuncularla mı devam edilecek? Antrenmanlara gelmeyen yabancı oyuncuları ikna edip tekrar bir araya getirebilecek miyiz? Bu sorular kongre sonrası cevabını bulacak. Ligdeki konumumuzu yeni yönetimle beraber bu sorular belirleyecek. Şu an bizimle beraber olmayan Barış Başdaş, Buğra Çağıran, Haqi Osman, Jospin, Nouha Dicko, Donsah Godfred gibi oyuncularımızın durumu belli olacak. Diğer takımlar 3. hazırlık maçlarını oynuyor. Biz daha kampa gidemedik.”

“SÜPER LİG KULÜPLERİ MUSTAFA ESKİHELLAÇ'I İSTİYOR”

Mustafa Eskihellaç ve Benjamin Tetteh'e gelen transfer teklifleriyle alakalı konuşan Arslan, “Mustafa inanılmaz bir profesyonel ve çok iyi bir insan. Ücretleri ödenmediği zaman bazı oyuncular antrenmana çıkmazken Mustafa bizim yanımızda duruyor. Takımla beraber idmanlara devam ediyor. Teknik direktör olarak oyuncumuzun bizimle kalmasını isterim. Ama imkanlarımızın durumu ve Mustafa'nın hayalleri olduğu için gitmesi daha iyi olabilir” dedi.

Tecrübeli teknik adam şöyle devam etti: “Mustafa'ya devre arasında Beşiktaş'ın büyük bir ilgisi vardı. Mustafa iyi ücretlerle büyük takımlara gidebilecekken o günkü yönetim Mustafa konusunda inisiyatif alıp oyuncuyu satmamış. Şimdi biz bir alt lige düşünce diğer kulüpler Mustafa Eskihellaç'ın değeri düşmüş gibi hareket ediyor. Ücretleri aşağı çekmeye çalışıyorlar. Mustafa, gerçek değerini bulasıya kadar muhtemelen yönetim oyuncumuzdan vazgeçmeyecektir. Mustafa Eskihellaç, Süper Lig'de büyükler de dahil her takımda oynayabilecek bir oyuncu. Kendisine Konyaspor ve Gaziantep FK'nın bir ilgisi vardı. Gaziantep'in teklifi çok düşüktü. Başımızda mevcut bir yönetim de olmayınca o yüzden Mustafa'nın transferi şu an gerçekleşmedi. Kongremizden sonra yönetimin belirleyeceği şekilde oyuncumuzun transferi belki gerçekleşebilir.”

“BENJAMİN TETTEH'İN TALİPLERİ ARTIYOR”

İsmi EFL Championship takımlarından Hull City ile anılan Benjamin Tetteh'e gelen tekliflere de değinen Arslan, “Benjamin Tetteh, şu an bizimle antrenmanlara çıkmıyor. Milli takıma gidip geldi. Antrenman sevmeyen bir oyuncu. Talipleri var ve muhtemelen takımdan ayrılacak. Karar mekanizması yeni yönetimle beraber işleyecek. Hull City başta olmak üzere Rusya ve Suudi Arabistan'dan takımların oyuncumuza ilgisi var. Transfer gerçekleşirse kulübümüzün maddi anlamda önü açılacak” diye konuştu.

Son olarak gerçekleşecek kongre ile ilgili konuşan Teknik Direktör Cihat Arslan, şunları kaydetti: 

“Yeni yönetim şimdiden camiamıza hayırlı olsun. İnşallah güzel kararlarla iyi bir yönetim anlayışı olur. Tekrardan ayağa kalmak için bir fırsat olmasını diliyorum. Şu an kiralık gelen oyuncularımız başta olmak üzere genç oyuncularımızla antrenman yapıyoruz. Ayrıca altyapıdan 10 oyuncumuzu kadromuza kattık. Başka bir oyuncumuz yok. Genç bir ekiple çalışmamıza rağmen çocuklar iyi çalışıyor. Mücadeleye devam ediyoruz.”

Röportaj - Muhammet Duman

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!