comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Adil Gevrek'ten yabancı sınırı sözleri: "Benim ne suçum var?"

11 Temmuz 2020, Cumartesi 17:49
Adil Gevrek'ten yabancı sınırı sözleri:

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, yabancı sınırıyla ilgili konuştu. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu'nun önümüzdeki üç sezon için belirlediği yeni yabancı kuralı ve kısıtlamaları tartışılmaya devam ediyor. 

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, yeni yabancı kuralıyla ilgili konuştu. Yeni kuralı desteklemeyen Adil Gevrek, Duhuliye'ye konuştu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. 
"BU TÜRK FUTBOLUNA ZARAR VERRİ"

Süper Lig'de şuan kalite var. Şu dönemde Anadolu takımlarının maçlarını izleyin. Anadolu takımları artık güçlü. Yabancı kuralı 14'ken bir çok Milli oyuncumuz Avrupa'ya transfer olmadı mı? Sürekli yabancı kuralını tartışmak, değiştirmek Türk futboluna zarar verir. Ligin kalitesinin düşmesini mi istiyorsunuz? Büyük takımlar yüksek bütçeleriyle yerli oyuncuları kadrolarına katacaklar. Anadolu takımları ne yapacak? Ben de gidip mecburen alt ligden oyuncu bulmak zorunda kalacağım. Eee sonra nasıl yarışacaksın?”

"YERLİ DE OYUNCU YABANCI DA"

“Futbolda kaliteli önemlidir. Yerli de oyuncu yabancı da oyuncu. Trabzonspor iyi bir örnek. Yabancı oyuncuları var ama alt yapıdan çıkarttıkları iyi yerlileri de var. Bir yerli oyuncu iyiyse isterse 10 yabancı gelsin onu zaten kesemez.”

"BENİM NE SUÇUM VAR?"

Biz Boutaib'i aldık Mısır'a sattık. Azubuike'yi aldık sattık. Şimdi Bifouma'nın Çin'e transferi gündemde. Ben alıp satıyorum. Hem kulüp hem ülke ekonomisine döviz getiriyorum. Benim ne suçum var?”

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!