comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Adil Gevrek: 'Bu lig böyle tescil edilemez!'

16 Mart 2022, Çarşamba 15:19
Adil Gevrek: 'Bu lig böyle tescil edilemez!'

Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, hakem kararlarıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'da Başkan Adil Gevrek, gündemdeki konularla ilgili basın toplantısı düzenledi. MHK'nin hakem kararlarına tepki gösteren Adil Gevrek, "0-15 hakem görevden alındı. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yapılmamış. Bu hakemler bizim maçlarımızı yönetti. Bir sıkıntı, şaibe mi var? Bunu bilmek istiyoruz. Böyle bir şey varsa lig tescil edilemez" dedi.

"BU LİG BÖYLE TESCİL EDİLEMEZ"
"Bu sene bu lig nasıl biter bilmiyorum. Karakolda mı biter, mahkemeye mi düşer. İnşallah daha yukarılara gitmez ve kendi aramızda bir çözüm buluruz. Biz hakkımızı arayacağız. Yerel mahkemeler mi olur, Avrupa mahkemeleri mi olur bilmiyorum. Ben Altay maçında ikinci yarıya takımı çıkarmayacaktım.  İş buralara geldi. Bu iş böyle devam ederse lige de çıkmayacağım. Artık bir devrimin yapılması şart. 

"BU HAKEMLERİN SUÇU MU VARDI?"

Bu hakemleri neden görev aldınız? Demek ki bir sıkıntı var. O zaman biz de haklarımızı ararız. Bir gecede nasıl bu karar alınabiliyor? Suçları varsa bu lig nasıl tescil edilecek? Türk futbolu bu şekilde ilerleyemez. Herkes gerçekleri açık açık söyleyecek.

"LİG BU ŞEKİLDE TESCİL EDİLEMEZ"

Geçmişteki şampiyonluk kutlamalarımıza baktım, kendimi bulamadım. Fotoğraf çektirmeye gelenler hep en önde. Ama zor günümüzde yanımızda kimse yok. Bu memlekette siyaset yapıyorsanız, iş yapıyorsanız kötü günde bu takıma sahip çıkacaksınız. Eğer biz doğruları söylemezsek Türk futbolu düzelmez. Dünyanın neresinde 12 hakem aynı anda görevden alınmış? Bu ligin yüzde 60'ını bu hakemler yönetti. Şaibe mi var? Eğer böyle bir şey varsa lig bu şekilde tescil edilemez.

"TFF BAŞKANI SINIFTA KALMIŞTIR"

TFF'nin görevi sadece kazanılan paraları dağıtmak ve bir kısmını ayırmak değildir. TFF, Türk futbolunun marka değerini artırmak için projeler üretmelidir. Son 3 yılda Anadolu kulüpleri borç batağına sürüklendi. TFF Başkanı sınıfta kalmıştır. Türk futbolu her geçen gün geriye gidiyor."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!