comScore

FutbolArena TV

Yeni Malatyaspor milli arada sıkı çalışıyor

29 Ağustos 2017, Salı 22:28

Süper Lig'in 3. haftasında sahasında Antalyaspor ile 1-1 berabere kalan Evkur Yeni Malatyaspor milli takım arasında çalışmalarını sürdürüyor. 
Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam yönteminde yapılan antrenman 2 saat sürdü. Sarı-siyahlı takımda Sadio Diallo ve Khalid Boutaib ülkelerinin milli takımlarında bulundukları için antrenmana katılmadı. Antrenmanda izinli olan defans oyuncusu Arturo Mina da yer almadı.

Sahanın tüm bölümlerini istasyon çubukları ve hunilerle işaretleyen yardımcı antrenörler, hafif tempolu koşulardan sonra çıkış, dayanıklılık ve koordinasyon ağırlıklı bir idman programı uyguladı. Antrenmanın son bölümünde ise çift kale maç yapıldı.

İdman esnasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam Antalya maçıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Maçın başından sonuna kadar, maçı bırakmayan, mağlubiyeti kesinlikle kabul etmeyen, skoru değiştirme adına üst düzey mücadele ortaya koyan oyuncu grubu vardı. Adımıza daha da güzel geçebilecek bir maçtan en azından 1 puanı alabilecek mücadeleyi sonuna kadar verdiğimizi düşünüyorum. Sonrasında biraz daha dikkatli olabilseydik 3 puanı alabileceğimiz bir karşılaşmaydı. Dolayısıyla bizim açımızdan çok güzel maç oldu” dedi.

Yeni Malatyaspor Videoları