comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor maçlarını Vodafone Arena'da oynamak istiyor

08 Ocak 2017, Pazar 18:20
Yeni Malatyaspor maçlarını Vodafone Arena'da oynamak istiyor

TFF 1. Lig ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor, ligin ikinci yarısındaki ilk iç saha maçı olan Sivasspor maçını İstanbul'da oynamak istiyor.

FutbolArena - Evkut Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek yaptığı açıklamada "1 ya da 2 maçımızı kulübümüzün menfaati doğrultusunda İstanbul'da oynama düşüncemiz var. Yarın kesin bir sonuç almayı umuyoruz" dedi. 


Yeni Malatyaspor neden Vodafone Arena'da oynamak istiyor?


Malatya İnönü Stadyumunun zemininin bozuk durumda olduğunu belirten Adil Gevrek "Malatya İnönü Stadı'nın bozuk zemininin futbol oynamaya müsait olmadığını ve bu durumun futbolcuları olumsuz yönde etkilediğini belirterek, futbolcularımız ve teknik heyetimizle kampta oturduk, bu konuyla ilgili bir toplantı yaptık. Futbolcularımız saha zemininin kendilerini fazlasıyla etkilediğini paylaştı bizlerle. Teknik heyetimiz de dışarıda oynanması isteğinin olduğunu gördük. Yönetim olarak oturup durumun eksi ve artı yanlarını tartıştık. 1 ya da 2 iç saha maçımızı İstanbul'da oynama gibi bir düşüncemiz var." dedi.

"KARARI TEKNİK EKİP VE FUTBOLCULARLA BİRLİKTE ALDIK"
Bu kararı Teknik ekip ve Futbolcularla birlikte aldıklarını belirten Adil Gevrek "Yönetim, teknik heyet ve futbolcular olarak böyle bir karar aldık. 1 ya da 2 maçımızı kulübümüzün menfaati doğrultusunda İstanbul'da oynama düşüncemiz var. Yarın kesin bir sonuç almayı umuyoruz. Eğer yazışmalardan bir sonuç alırsak Sivasspor maçı İstanbul'da oynanacak" dedi. 


Yeni Malatyaspor maçlarını Vodafone Arena'da mı oynayacak?


İstanbulda karşılaşmayı oynamak için stadyum aradıklarını belirten Adil Gevrek "Maçın hangi statta oynatılması konusunda bir girişimimiz oldu ve Vodafone Arena için olumlu sonuç aldık. Şu an için sadece bunları söyleyebiliyorum. Dediğim gibi konu pazartesi netleşecek. Camiamızın bu konuda anlayışlı davranacağını umuyorum. İnönü Stadı her zaman bizim kalemiz ve Malatya da bu takımın sahibi. Ancak bu söylediğimiz durum 1 ya da 2 maçlık. Biz bu sezon şampiyonluk hedefliyoruz. Bunun için de her ihtimali göz önüne alıyoruz. Şampiyonluk yolunda Sivasspor ve Mersin İdmanyurdu ile oynayacağımız müsabakalar hayati derecede önemli"

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)