comScore

FutbolArena TV

Yeni Malatyaspor "büyük" düşünüyor

01 Kasım 2017, Çarşamba 16:05

Yeni Malatyaspor'un forvet oyuncusu Adem Büyük, Erol Bulut'un gelmesiyle takımın gerçek kalitesinin ortaya çıktığını belirterek, “Yaşadığımız bir hoca değişikliğinden sonra takımın gerçek kalitesi ortaya çıktı. Tabi bunda Erol hocamızın da bize verdiği önemli bir katkı var. Biz de oyuncular olarak oyun mantalitesi olan bir teknik adama ayak uydurduk” dedi. 
E. Yeni Malatyaspor'un forvet oyuncusu Adem Büyük, Nurettin Soykan Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Tecrübeli futbolcu, Erol Bulut'un kendilerine verdiği önemli katkılar olduğunu söyleyerek, “Takım olarak hem insan hem de bireysel olarak iyi bir kaliteye sahibiz. Ben geldiğimden buyana takımdaki ortam inanılmaz iyiydi. İlk geldiğimde de söyledim, bunu bana hissettirdiler. Yaşadığımız bir hoca değişikliğinden sonra takımın gerçek kalitesi ortaya çıktı. Tabi bunda Erol hocamızın da bize verdiği önemli bir katkı var. Biz de oyuncular olarak oyun mantalitesi olan bir teknik adama ayak uydurduk. Tabi ki bu bizim için bir ölçü değil çünkü önümüzde uzun bir yol var. Daha yolun başındayız. Evet, iki maçtır kazanıyoruz bu önemli bir şey. Tabi ki futbolcu için mantalite anlamında kazanmak önemli. İleriki haftalar için umut verici futbol oynamamız bizim için daha önemli. Oyun olarak çok iyi gidiyoruz. takım olarak disiplinli ve kompakt oynuyoruz. Hiçbir zaman bırakmıyoruz. Kaybettiğimiz bir Fenerbahçe maçı var, ilk yarısını saymıyorum, ikinci yarısında önemli bir gelişim gösterdik, iyi bir tepki verdik. Belki yakaladığımız şansları değerlendirebilseydik, tamamen başka bir şey olabilirdi ama ikinci yarıdaki oyun bize ileriki haftalar için bir umut ışığı oldu” diye konuştu.

Yeni Malatyaspor'un Fransız sağ kanat oyuncusu Michael Pereira ise yaptığı açıklamada kendisi için iyi bir zamanda forma şansı yakaladığını söyledi.
Yeni hocalarıyla bir oyun kimliğine kavuştuklarını belirten Fransız oyuncu, “Takım benim için çok güzel bir opsiyon oldu. Tam formumu bulduğum bir anda bana şans geldi. Takım olarak yeni hocamızla beraber bir oyun kimliğine kavuştuk. Artık yavaş yavaş daha iyi oluyoruz. Takım olarak ne yapacağımızı daha iyi biliyoruz. Şimdi bizimle oynayan takımlar artık bizim kazanmak istediğimizi biliyorlar. Bize karşı duruşları ve bakışlarının değiştiğine inanıyorum” dedi.

Yeni Malatyaspor Videoları