comScore

Yaz saati nedir? Yaz saati uygulaması ne zaman başlayacak? (Yaz Kış saati Resmi Gazetede yayınlandı)

02 Ekim 2018, Salı 11:21
Yaz saati nedir? Yaz saati uygulaması ne zaman başlayacak? (Yaz Kış saati Resmi Gazetede yayınlandı)

Yaz saati nedir? Yaz saati ne demek? Yaz saati ne zaman başlayacak? Yaz saati 2018 uygulanacka mı? Yaz saati ne zaman başlayacak gibi soruların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. Yaz saati uygulamasından sonra saatler ne zaman değişecek?

Yaz saati nedir? Yaz saati 2018 uygulaması başlayacak mı? Yaz saati ne zaman başlıyor? Yaz saati 2018 uygulaması hangi gün başlıyor? Yaz saati ne demek? Yaz saati uygulaması neden olacak? Resmi Gazete'de yayımlanan Yaz saati uygulaması nedeniyle 2018 yaz saati devam edecek. 2016 çıkarılan kararla birlikte 2 yıldır devam eden Yaz saati uygulaması bu yılda da sürecek. 


Yaz saati ne demek? Yaz saati uygulaması ne zaman başlayacak?


Yaz saati uygulaması 2016 yılında çıkarılmıştı. Yaz saati uygulamasının sebebi gün ışığından daha fazla yararlanmaktı. Resmi gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı kararında gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün ülkede ileti saat uygulamasının her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı. Alınan bu karar nedeniyle saatlerde ileri veya geri alma işlemi yapılmayacak. 
 

Saatler geri alınacak mı? Saatler neden geri alınmıyor?


Saatleri geri alma konusunda merak edilen soruların yanıtları da Resmi Gazete'de yayımlanan haberde yer aldı. Yaz saati uygulamasının devam edecek olması nedeniyle saatlerde bir değişiklik olmayacak. 

YAZ SAATİ UYGULAMASI SON DAKİKA

FutbolArena Transfer Arenası (20 Temmuz 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.