comScore

Yayıncı kuruluş kulüplere ne zaman ödeme yapacak?

16 Haziran 2020, Salı 17:59
Yayıncı kuruluş kulüplere ne zaman ödeme yapacak?

Süper Lig'de 27. hafta maçları sona erdi. Yayıncı kuruluşun kulüplere ne zaman ödeme yapacağı konusu merak edilirken, takvim belirlendi. 

FutbolArena - Süper Lig yeniden start aldı ve 27. hafta maçları sona erdi. Koronavirüs sürecinde ciddi gelir kaybı yaşayan kulüpler yayıncı kuruluştan da ödeme alamadıkları gerekçesiyle bu süreçte Kulüpler Birliği çatısı altında geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yaptı. 

Süper Lig'in yeniden başlamasıyla birlikte yayıncı kuruluşun kulüplere ne zaman ödeme yapacağı konusu da merak ediliyor. Kulüpler Birliği, TFF ve yayıncı kuruluş arasında gerçekleşen görüşmeler sonucunda ödeme takvimi belli oldu. 
Yayıncı kuruluşun 20 Haziran'da kulüplere ödeme yapması bekleniyor. 

TFF BAŞKANI NİHAT ÖZDEMİR KULÜPLERİN MALİ DURUMU HAKKINDA NE SÖYLEMİŞTİ?


18 kulübümüzün 10'u bankalarla yeniden yapılandırma anlaşması yaptı. Borçlarını 5 yıllık vadeye yaydı. O gün bu anlaşmaları yaptıkları zaman Koronavirüs yoktu. Bugün maalesef böyle bir olay meydan geldi. Sadece Türk kulüpleri değil. Bütün dünyadaki spor kulüpleri etkilendi. Ümit ediyoruz ki, Koronavirüs bu sene bitecek ve Eylül ayında hiçbir şey olmayacak. Ağustos'tan itibaren oynatacağımız yeni sezonda kulüplerimiz tekrar bu kayıplarını yavaş yavaş gidererek, eski mali güçlerine ulaşacaklar. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!