comScore

Manchester City Manchester City

Yaya Toure, Ocak'ta imza atabilir

06 Eylül 2016, Salı 13:49
Yaya Toure, Ocak'ta imza atabilir

Manchester City'de istenmeyen Fildişi Sahilli futbolcunun, Ocak ayında başka bir kulüple anlaşabileceği ifade edildi.

FutbolArena Dış Haberler – İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City'de menajerliğe Pep Guardiola'nın getirilmesinin ardından Yaya Toure ile yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Katalan antrenör, Barcelona'dayken Yaya Toure'yi göndermişti.
 
Yaz döneminde çıkan tüm transfer iddialarına karşın Yaya Toure şimdilik takımda kaldı. Ama Şampiyonlar Ligi listesinde isminin olmaması iplerin koptuğunun habercisiydi. Bu karar sonrası Yaya Toure'nin menajeri Dimitri Seluk, Guardiola'yı sert sözlerle eleştirdi.

Seluk: “Manchester City, Guardiola'nın bu kararı sonrası Afrika'da milyonlarca taraftarını kaybedecek. Artık Manchester United'ı destekleyecekler. Afrika'da birçok insan artık televizyonda Manchester City'nin maçlarını izlemeyeceklerini söylüyor. Toure, Ocak ayında yurt dışından bir kulüple ön anlaşma yapabilir. Çok sayıda teklif alacak. Çin'den, Amerika'dan, İngitere'den ve Avrupa'nın birçok ülkesinden. Toure şu anda çok iyi bir durumda. Kondisyonu muhteşem. Yaklaşık 7 kilo verdi. Ama belli ki bu Guardiola için yeterli değildi. Ama hatırlarsanız bir dönem Zlatan Ibrahimovic de Guardiola için yeterli değildi. Ocak ayında ne olacağını göreceğiz.” diye konuştu.
 
2010 yılından beri Manchester City forması giyen Yaya Toure'nin İngiliz kulübüyle sözleşmesi 2017'de sona eriyor. Kurallar gereği Ocak ayından itibaren İngiltere dışından bir kulüple gelecek sezon için anlaşma yapma hakkına sahip.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.