comScore

Galatasaray Galatasaray

Yasin Öztekin, tribünde Dursun Özbek'i çıldırttı

02 Ocak 2017, Pazartesi 18:41
Yasin Öztekin, tribünde Dursun Özbek'i çıldırttı

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in tribünde Yasin Öztekin'e çok sinirlendiği ortaya çıktı.

FutbolArena Özel - Chedjou ve Hamit'ten sonra Galatasaray'ın 3-2 mağlubiyetle tamamladığı Tuzlaspor maçı bir oyuncunun daha kaderini etkiledi.
 

Dursun Özbek, Yasin Öztekin'e neden kızdı?


Yasin'in Gördüğü basit kırmızı kart sonrasında Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in tribünde çok sinirlendiği ortaya çıktı.

Neredeyse her hafta Galatasaray yönetiminden zam talep eden Yasin'in gördüğü kartı ve pozisyonu ise idareciler " Zam yapmazsanız işte böyle olur diyor adeta" şeklinde yorumladı.
'ZAM YAPMAZSANIZ BÖYLE OLUR'

Başkan Özbek'in öfkesi üzerine bir de Riekerink'in raporu Yasin'in sonunu hazırladı. Hollandalı, Yasin için " Değişen bir şey yok. Yine disiplinsiz tavırlarına, Eski alışkanlıklarına devam ediyor" dedi ve ipi çekildi.


Galatasaray'da Yasin Öztekin neden kadro dışı bırakıldı?


Galatasaray'da süresiz olarak kadro dışı bırakılan sarı kırmızılı futbolcu, yönetim ve Riekerink'in sabrını taşırdı. Yasin Öztekin ve menajeri özellikle futbolcunun gol attığı her hafta Galatasaray yönetiminden zam talep etti. Sarı kırmızılılardan 1,1 milyon Euro ücret alan Yasin Öztekin, maaşının %100 artırılmasını istedi.
 
Aynı zamanda Yasin Öztekin, Adanaspor maçı sonrasında kadro dışı bırakılıp özür dilemesine karşın disiplinsiz davranışlarına devam etti. Riekerink'e karşı Florya'da yada soyunma odasında rahatsız eden tavırlarda bulundu. Tuzlaspor maçında Yasin'in gördüğü sorumsuz ve disiplinsiz kırmızı kart ise bardağı taşırdı.

Galatasaray yönetimi bu hareket sonrasında para cezası ile kadro dışı kararı aldı.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)