comScore

Galatasaray Galatasaray

Yasin Öztekin süresiz kadro dışı bırakıldı

02 Ocak 2017, Pazartesi 14:02
Yasin Öztekin süresiz kadro dışı bırakıldı

Galatasaray'da Yasin Öztekin'in kadro dışı bırakıldığı ifade edildi. Son dakika Galatasaray haberleri.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası'nda Tuzlaspor ile oynanan maçta gördüğü kırmızı kart nedeniyle sert tepki gösterilen Yasin Öztekin'in cezası belli oldu. Sarı kırmızılı kulüp, başarılı futbolcuyu süresiz olarak kadro dışı bıraktı.

Sportif AŞ yöneticisi Levent Nazifoğlu yaptığı açıklamada, "Yasin Öztekin süresiz olarak kadro dışı bırakıldı" dedi.
29 yaşındaki futbolcu bu sezon Adanaspor ile oynanan maçta oyundan alındıktan sonra teknik direktör Jan Olde Riekerink'e karşı sert tepki gösterdiği için de kadro dışı bırakılmış ve ardından affedilmişti.

Yasin Öztekin bu sezon forma giydiği 19 remsi maçta 8 gol, 3 asistlik performans sergiledi.
 

Galatasaray'da Yasin Öztekin neden kadro dışı bırakıldı?


Galatasaray'da süresiz olarak kadro dışı bırakılan sarı kırmızılı futbolcu, yönetim ve Riekerink'in sabrını taşırdı. Yasin Öztekin ve menajeri özellikle futbolcunun gol attığı her hafta Galatasaray yönetiminden zam talep etti. Sarı kırmızılılardan 1,1 milyon Euro ücret alan Yasin Öztekin, maaşının %100 artırılmasını istedi.
 
Aynı zamanda Yasin Öztekin, Adanaspor maçı sonrasında kadro dışı bırakılıp özür dilemesine karşın disiplinsiz davranışlarına devam etti. Riekerink'e karşı Florya'da yada soyunma odasında rahatsız eden tavırlarda bulundu. Tuzlaspor maçında Yasin'in gördüğü sorumsuz ve disiplinsiz kırmızı kart ise bardağı taşırdı.

Galatasaray yönetimi bu hareket sonrasında para cezası ile kadro dışı kararı aldı.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)