comScore

Orduspor Orduspor

Yarım asırlık kulüp amatörün eşiğinde

08 Şubat 2017, Çarşamba 14:12
 Yarım asırlık kulüp amatörün eşiğinde

Avrupa kupalarına katılmayı hedeflerken 3. Lig'e kadar düşen Orduspor, kadrosundaki genç oyuncularla amatöre düşmeme mücadelesi veriyor.

FutbolArena - Türk futbolunun köklü takımlarından Orduspor bugünlerde amatör kümeye düşmeme mücadelesi veriyor. AA'da yer alan habere göre; 3. Lig 3. Grup'ta aldığı eksi 9 puan cezasıyla 14 puanda kalan mor beyazlı ekip, düşme potasında yer alarak 17. sırada bulunuyor. 

Teknik direktör Yalçın Gürsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Orduspor takımı en son dakikaya kadar amatöre düşmeme mücadelesini sürdürecektir." dedi. 
Genç oyuncularıyla sonuna kadar mücadele edeceklerini vurgulayan Gürsoy, "Bu çocuklarda ve bizlerde o inanç en son haftaya kadar devam edecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." diye konuştu. 

Gürsoy, Orduspor'un bir marka olduğunu da dile getirerek, "İnşallah takımımız amatöre düşerek, o günleri yaşamaz. Biz Orduspor markasının hiçbir zaman yok olmaması için elimizden geleni yapacağız. Ancak şunun bilinmesini isteriz ki Orduspor amatöre de düşse, bu ligde de kalsa en iyi şekilde kalitesini ve markasını temsil edecektir." açıklamasında bulundu. 

Teknik direktör Gürsoy, takımın çoğunluğunun gençlerden kurulu olduğunu, bu nedenle zaman zaman bunun dezavantajını yaşadıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

"Genç oyuncular bazen bu stresi kaldıramıyor. Biz bunun için ek önlemler almaya başladık. Özellikle oyuncuların stresi iç saha maçlarında daha çok kendini gösteriyor. İnşallah bu stresi tüm oyuncularımız atacaktır. Orduspor takımını yaşatmak için herkes canla başla çalışıyor. Tek beklentimiz, sezon başından beri olduğu gibi taraftarlarımız bizi yalnız bırakmasın. Onların destekleriyle inşallah amatöre düşmeyeceğiz."

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!