comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Yargıtay, Aziz Yıldırım kararını açıkladı

31 Ekim 2016, Pazartesi 10:32
Yargıtay, Aziz Yıldırım kararını açıkladı

Yargıtay, Fenerbah.e Başkanı Aziz Yıldırım hakkında farklı bir davayla ilgili karını verdi.

FutbolArena - Yargıtay, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, "gizli kalması gereken bilgileri temin etmek" suçundan beraatına ilişkin yerel mahkeme kararını onadı.

Yargıtay'ın verdiği bu kararın "Şike Davası" ile bir ilgisi olmadığı, farklı bir davanın sonucu olduğu ifade edildi.
DAVANIN GEÇMİŞİ

Kurduğu firma ile Aziz Yıldırım'ın danışmanlığını yapan Celalettin Erkal'ın iş yerinde 23 Ekim 2007'de yapılan aramada, çeşitli gizlilik derecelerine sahip belgelerin bulunduğu gerekçesiyle Celalettin Erkal ile Serdar Özgür, Kemal Atilla Şensoy, Atilla Özdemir, Sezcan Yalkın, Zafer Yoldaş ve Aziz Yıldırım hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Sanıklar hakkında, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 334. maddesindeki "açıklanması yasak gizli bilgileri temin etme" suçundan dava açılmıştı.

Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 250. maddesiyle yetkili kapatılan Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi Aziz Yıldırım, Atilla Özdemir, Kemal Atilla Şensoy, Sezcan Yalkın ve Serdar Özgür'ün beraatına karar vermişti.

AZİZ YILDIRIM'DAN YARGITAY AÇIKLAMASI

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ekim ayı olağan divan kurulunda "şike davası" ile ilgili şu açıklamaları yapmıştı:

"Ben 18 yıldır bu takımın başındayım. 6 şampiyonluk yaşadık. Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımlar 13-14 yıl şampiyon olamadı. Fenerbahçe en az 3 yılda bir şampiyon oluyor. Geldiğim gün bu kulübün bir metrekare arazisi yoktu. 500 dönüm arazi aldım bu kulübe. Yargıtay kararı sonrası size karşı yüzüm varsa aday olurum. Kim varsa aday olsun. Benim hayatım Fenerbahçe."

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.