comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Yalçın Karadeniz'den yönetime yanıt

07 Ekim 2016, Cuma 21:55
Yalçın Karadeniz'den yönetime yanıt

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Beşiktaş yönetimine yanıt verdi.

FutbolArena - Beşiktaş Kulübü Denetim Kurulu tarafından yaptığı açıklamalar nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilen divan kurulu başkanı Yalçın Karadeniz, siyah beyazlı yönetime cevap verdi.

"BELGELERLE KONUŞTUM"
Yazılı bir açıklama yapan Yalçın Karadeniz şunları söyledi:

"Denetleme Kurulu Başkanı imzası ve Beşiktaş Kulübü resmi internet sitesi aracılığı ile yayınlanan talihsiz açıklamayla, tarafımca görevim olan konunun bir disiplin suçu gibi gösterilmeye çalışılması, Beşiktaş etiği ve kültürüyle bağdaşmamaktadır. 

Beşiktaş'ın tüzüğünde açıkça belirtildiği gibi divan kurulu, yönetim kurulu ve denetim kurulu ile bağımsız denetim şirketlerinin verdiği dönemsel raporlarını, konsolide hesap raporlarını, denetim kurulu raporlarıyla incelemek ve görüş bildirmek hakkına sahip olduğu gibi, incelemeyi gerektiren konularda da komisyon kurma ve verilecek raporları karara bağlama hakkına sahiptir. Divan Başkanlık Kurulu, denetleme kurulu tarafından açıklanan kararları, sorgulama, tartışma divan kurulu üyelerini bilgilendirme yetkisine de sahip olduğu açıkça görülmektedir.

Denetleme kurulu, bu durumu önlemek adına acil eylem planı gerektiğini yönetim kuruluna ve divan kuruluna sundukları raporlarda defalarca belirtmiştir. Kurul, borç artışına acilen çözüm bulunmasını ve durumun düzeltilmesini raporlarında ısrarla belirttiği halde, herhangi bir çaba ya da yaptırım içine girmemiştir. Yaptığım açıklama tamamen denetleme kurulunda yer alan bilgi ve belgeler ışığında yapılmış olup takdiri kamuoyunun bilgilerine saygılarımla sunarım."

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.