comScore

Ne oldu da bunlar konuşuluyor…

15 Ekim 2014, Çarşamba 12:58

Yabancı sınırının değişeceği yönündeki iddialara gündemin önemli bir parçası oldu. Peki yeni değişikliğin çerçevesi ne? Altında yatan nedenler neler?

FutbolArena Özel - Yabancı sınırı yeniden değişiyor iddiaları tartışma konusu oldu. Bu yıl 5+3 olan sınır nasıl değişecek ve olacak?

HENÜZ BİR KARAR YOK
 
Bu konuda son durum şu:
 
TFF Yönetimi daha önce ifade ettiği gibi “Kulüpler Birliği anlaşırsa değişim olabilir” demişti.
 
Bu fikrinde değişim olmayan TFF Başkanı ile görüşen Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ kulüplerle bu konu hakkında nihai bir karara varmaya çalışacak.

Gümüşdağ “tüm kulüplerin ‘evet' dememesi halinde bile çoğunluğa göre bu değişimi federasyona sunacağını Demirören'e iletti.”
 
Özetle;
 
Henüz alınmış bir karar yok. Sezon sonuna kadar talimatlar gereği 5+3 kuralı devam edecek. Devre arasında yabancı sınırında değişiklik yapılsa bile bu yeni sezon itibariyle uygulamaya sokulacak. Devre arasıda değişimin hayata geçmesi içinse talimat değişikliğinin yapılması gerekiyor.
 
GÜMÜŞDAĞ'IN ÖNE ÇIKMASI NEYİN HABERCİSİ?
 
Ayrıca TFF ve terim'in baaşrısız sonuçlar nedeniyle ağır eleştirildiği bu dönemde yabancı sınırında değişikliğinin konuşulması “gündem mi değişitiriliyor1 sorusunu da akıllara getirdi.
 
Öte yandan bu işin öncüsü olarak Göksel Gümüşdağ'ın ortaya çıkması “TFF Başkanlığı için kulüplerin desteiğini almaya mı çalışıyor?” tartışmasını da başlattı.Yabancı sınırı yeniden değişiyor iddiaları tartışma konusu oldu. Bu yıl 5+3 olan sınır nasıl değişecek ve olacak?
 

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!