comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Wolfsburg - Augsburg maçı Mario Gomez'in golü (İZLE)

28 Ocak 2017, Cumartesi 17:48
Wolfsburg - Augsburg maçı Mario Gomez'in golü (İZLE)

Almanya Bundesliga 19. haftasında oynanan maçta Wolfsburg, Augsburg'u konuk etti. Eski Beşiktaşlı Mario Gomez, Wolfsburg - Augsburg maçında 4. dakikada takımını 1-0 öne geçiren golü kaydetti. Mario Gomez'in Wolfsburg - Augsburg maçında attığı golü izlemek için haberimize göz atabilirsiniz. 

FutbolArena - Almanya Bundesliga'da 18. haftada oynanan maçta Wolfsburg sahasında Augsburg'u konuk etti. Alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren iki takımın mücadelesi son derece hızlı başlarken, ev sahibi Wolfsburg 4. dakikada Mario Gomez'in golüyle 1-0 öne geçti. 
 

Mario Gomez'in Wolfsburg'da attığı golleri İZLE


Sezon başında Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra Wolfsburg'la sözleşme imzalayan ve ara transfer döneminde yeniden siyah beyazlılara döneceği konuşulan fakat daha sonra transferi askıya alınan Mario Gomez, Wolfsburg'da açılmaya başladı. 

Sezonun ilk yarısında beklenen performansı sergileyemeyen ve uzun bir süre gol atamayan Mario Gomez son haftalarda açıldı. Alman golcü Augsburg ile oynanan maçta 4. dakikada attığı golle takımını 1-0 öne geçiren isim oldu. 
Mario Gomez, Wolfsburg fomasıyla Augsburg karşılaşmasına kadar toplam 18 resmi maçta 6 gol atarken, Augsburg maçında kaydettiği golle bu sayıyı 7'ye çıkardı. 

"""MARİO GOMEZ'İN GOLÜNÜ İZLEYİN"""
 

Mario Gomez'den Beşiktaş transfer açıklaması


Fiorentina'da geçirdiği iki sezonda geçirdiği sakatlıklarla kariyerinin bitme noktasına geldiğini ifade eden Gomez, Beşiktaş serüvenini böyle anlattı;

''Fiorentina'daki her şeyi unutmak istedim ve Türkiye'ye gittim. Türk taraftarlarla ilgili öğrendiğim şey; bu dünyada kulüpleri için var oluyorlar. Her hafta kulüpleri için yaşıyorlar. Orada olmak ve onların önünde oynamak inanılmaz bir deneyimdi. Ama insanlar yine de oraya niye gittiğimi anlamadı. Beşiktaş için oynamayı Euro 2016 ve bir şampiyonluk için şans olarak gördüm. Çoğu insan bu transferi kariyerimin sonu olarak algıladı ama ihtiyacım olan zıplamayı ve başlangıcı yaptım. Hayatın sahadaki oyununuzu etkilediğini düşünürüm ve İstanbul'daki hayat beni ileriye götürdü. Bu enerjiyi kullandım ve lig şampiyonluğunu kazandık. Sonunda bir futbolcu olarak yeniden mutluydum. Gol kralıydım ve Beşiktaş yedi yıl sonra lig şampiyonu oldu.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)