comScore

WinWin forması ne kadar? WinWin FB1907 sms ne kadar? (WinWin kaç forma satıldı?)

13 Mayıs 2019, Pazartesi 01:09
WinWin forması ne kadar? WinWin FB1907 sms ne kadar? (WinWin kaç forma satıldı?)

Fenerbahçe WinWin kampanyası 12 Mayıs 2019 Pazar akşamı sosyal medyaya damgasını vurdu. Büyük ilgi gören ve rekor seviyede bağış yapılan WinWin hakkındaki merak ettiklerinizi haberimizde derledik. WinWin kampanyası nedir? WinWin Fenerbahçe forması ne kadar? WinWin ödülleri neler? FB1907 sms ne kadarr? WinWin ve FB1907 kampanyasına dair tüm bilgiler. 

FutbolArena - WinWin forması ne kadar? Fenerbahçe WinWin forması ve FB1907 kampanyası 12 Mayıs 2019 Pazar gecesine damga vurdu. WinWin kampanyası adı altında  FB TV ve TV8 ortak yayınında yapılan bağışlar ve satılan forma sayısı geceye damga vurdu. Fenerbahçeli iş adamları ve derneklerden kampanyaya bir gecede yapılan bağış sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. 

Peki WinWin forması ne kadar? FB1907 sms ne kadar? Fenerbahçe'nin FB9017 WinWin kampanyasına dair merak ettiklerinize haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 
 

WinWin kampanyası nedir?


Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un başlattığı Fener Ol kampanyası eşliğinde Acun Ilıcalı, TV8 ve FB TV ortak yayınında WinWin kampanyası adı altında bir yayın gerçekleştirdi. WinWin kampanyası ödülleri ise Fenerbahçe taraftalrarını oldukça heyecanlandırdı. Canlı yayına bağlanan birçok iş adamı bu kampanyaya hem sms, hem de forma satın alarak destek oldu. 


WinWin kampanyası - WinWin forması ne kadar?


Fenerbahçeli iş adamları, dernekler, futbol takımı ve taraftarlardan yapılan bağışlarda bir forma 300 TL değerinde. Gecenin sonunda Türkiye genelinde 45 bin forma satıldığı açıklandı. Ayrıca Acun Ilıcalı 600 bin SMS atıldığını duyurdu. 
WinWin kampanyası ödülleri 

20 araba 
5 ev
Ali Koç'la maç izleme. 
Statta maç. 
Basketbol ve futbol takımıyla buluşma.
Futbol takımı, Obradovic, Ersun Yanal ile yemek yeme şansı. 
Yeni sezon çubuklu forması.
10 çift Amerika seyahati.
 

Fener OL Win Win ne kadar bağış toplandı?


200 BİN SMS İLE BAŞLANGIÇ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Cem Yılmaz'la birlikte Ezgi Mola gibi ünlü oyuncuların katıldığı programın başlangıcında Acun Ilıcalı, "Programın başlangıcında 200 bin sms aldık. Çok iyi başlangıç gerçekten. Şu anda aşırı yüklenmeden dolayı kitlenme var." dedi. 

ACUN ILICALI DUYURDU

1 SMS'in 20 TL olduğu kampanyada programın ilerleyen saatlerinde Acun Ilıcalı, 350.000 SMS'e ulaşıldığını ve bu rakamın an itibariyle geçildiğini söyledi. Fenerbahçe için tarihi bir gece yaşandığını belirten Ilıcalı, canlı yayına bağlanan Hamdi Akın'la yaşadığı diyalog ise geceye damga vurdu. Kampanyanın amacına ulaşmasını dileyen Hamdi Akın, "100 forma ile başlayalım." dedikten sonra Acun Ilıcalı, "Abi onun yanına bir 'sıfır' daha koyalım. 1000 forma olsun. Seninle ilgili Fenerbahçe için hiçbir teklifi reddetmedi diyorlar." diye yanıt verdi. Hamdi Akın ise 1000 forma teklifini kabul etti. 

BİREYSEL FORMA BAĞIŞ YAPAN İSİMLERDEN BAZILARI

Hamdi Akın: 1.000 forma 
Bekir Okan: 300 forma 
Recep Uzelli: 100 forma 
Complete Group (Murat Kapki & Samet Güzel) 100 forma
Kazım Türkerler 1.500 forma
Zafer Algöz: 200 forma
Volkan Eruçar (Fenerbahçe tribün grubu KFY kurucularından) 100 forma
Mustafa Taviloğlu: 300 forma
Abdullah Kiğılı: 300 forma
Mithat Erdem (Nusret Steakhouse ortaklarından): 500 forma
İsmini açıklamayan iş adamı: 1000 forma
Ozan Güven: 100 forma
Zeynep Demirel: 250 forma
Fenerbahçe futbol takımı: 10 bin forma

TOPLAM RAKAMLAR

SMS: 750.000 (1 SMS 20 TL)
TOPLAM FORMA SATIŞI: 55.000 (1 FORMA 300 TL)

 

Fener Ol kampanyasına nasıl para gönderilir? (Fener Ol SMS bedeli)


Fenerbahçe taraftarları Fener Ol kampanyası ile ilgili internet ortamında destek yöntemleri hakkında araştırmalar gerçekleştieriyordu. Fenerbahçe, 'Fener Ol' kampanyasına destek yöntemlerini açıkladı.Fenerbahçe, Fener Ol kampanyasının SMS bedelini 20 TL olarak belirledi. FENER OL yazıp 1907'ye SMS gönderen destekçiler sınırsız katılım gösterebilecek. Aynı zamanda kredi kartı ve kulübün resmi siteden açıkladığı banka hesaplarına isteyenler bağış yapabilecek.

En düşük bağış bedeli 1 TL olarak belirlendi. Kampanya için 1 milyar TL ve 1 yıl süre için izin alındı. Hem gerçek kişiler hem de kurumlar kampanyaya "bağış", "sponsorluk" ve "reklam" şeklinde katılabilecek. Kampanya için 1 yıl süre alındı. 31 Mayıs'a kadar 500 milyon TL, bir yıl içinde de 1 milyar TL toplanması hedefleniyor.

WİNWİN KAMPANYA YORUMLARI

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"