comScore

Galatasaray Galatasaray

'Wesley Sneijder, Galatasaray'ı yönetiyor'

15 Eylül 2016, Perşembe 12:16
'Wesley Sneijder, Galatasaray'ı yönetiyor'

Galatasaray'da Wesley Sneijder'in takım içerisindeki etkinliğiyle ilgili Florya'dan olay yaratacak bilgilere ulaşıldı.

FutbolArena Özel - "Galatasaray'ı Sneijder yönetiyor' diyenlerin sayısı bir hayli fazlalaştı. Bu önemli iddiayı ise sadece camia yada spor basını değil, Florya'da takım içinde konuşulduğu da bir gerçek.

Öyle ki, FutbolArena'nın takım içinden konuştuğu kişi Sneijder'ın, Galatasaray'da çok etkili olduğunu ve önemli kararların altında hep imzasının yer aldığını şu örneklerle anlattı;
1- "Mustafa Denizli için kim Cenk Ergün'a 'Onunla çalışmak istemiyorum. Hoca falan değil. Böyle daha fazla gitmez' dedi?"

2- "Riekerink'i, kim Galatasaray alt yapısının başına getirdi ve açıkça yönetime tavsiye etti? Galatasaray yönetimi de bunu açıkça söyledi."

3- "Denizli gönderildiğinde, Riekerink'in, A Takıma gelmesi adına görüşme yapan, menajerini devreye sokan kimdi?"

4- "Riekerink, takımın başına gelince Hollandalı teknik adamla konuşup sezon sonunda kafasına göre antrenmana çıkmayan oyuncu kimdi?"

5- Ön libero transferi için menajeri ile birlikte bizzat başkan Dursun Özbek ile görüşüp, De Jong'un Galatasaray'a gelmesini isteyen kimdi? Riekerink'in de ısrarla De Jong'un alınmasını istemesindeki etken neydi?"

Tüm soruların yanıtı ise tek kişi... Wesley Sneijder!

FutbolArena'nın edindiği bilgilere göre Sneijder'in bu tavrından Galatasaray yönetimi de şikayetçi. Fakat Hollandalı yıldızın takım üzerindeki etkinliği nedeniyle sarı kırmızılı idareciler şu aşamada herhangi bir yaptırım uygulamakta zorluk çekiyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"