comScore

Arsenal Arsenal

Wenger'den Alexis Sanchez'e büyük övgü

09 Eylül 2016, Cuma 21:38
Wenger'den Alexis Sanchez'e büyük övgü

Arsenal'in Fransız menajeri Arsene Wenger, takımın İspanyol yıldızı Alexis Sanchez hakkında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Arsenal'in tecrübeli menajeri Arsene Wenger, Alexis Sanchez'in dünyanın en iyi futbolcuları arasında gösterilen Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi ile rekabet edebilecek bir potansiyele sahip olduğunu ileri sürdü.

Fransız çalıştırıcı yaptığı açıklamada, "Ronaldo ve Messi bu işi çok uzun süredir çok istikrarlı bir şekilde yapıyorlar. İstatistikler ortada. Umarım Alexis de bunu başarabilir. Onda Messi ve Ronaldo'yla yarışabilecek potansiyel var ama bunu göstermek kendisine bağlı." ifadelerini kullandı. 
"ALEXİS SANCHEZ TEK BAŞINA MAÇ KAZANDIRABİLİR"

Arsene Wenger, Alexis Sanchez'in Arsenal'e transfer olmadan önce Barcelona'da forma giydiğini hatırlatarak, La Liga'da mücadele ettiği dönemde Şilili oyuncunun potansiyelini tam olarak sahaya yansıtamasa da, kariyerinde çok önemli ilerlemeler kaydettiğini dile getirdi. Şu anda ise Alexis Sanchez'in tek başına maç kazandırabilecek potansiyele ulaştığını ifade etti.

Fransız menajer, Şilili oyuncunun hırslı bir şekilde mücadele etmesi halinde Arsenal'e çok şey kazandıracağını dile getirdi. Arsenal, Premier Lig'in dördüncü haftasında Southampton ile Emirates Stadı'nda karşı karşıya gelecek. 

FutbolArena haber turu (25 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.