comScore

FutbolArena TV

Welinton'dan FutbolArena'ya özel açıklamalar | "Sergen Yalçın benim kahramanım"

17 Mayıs 2021, Pazartesi 21:37

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Süper Lig'de elde edilen unutulmaz şampiyonluğun perde arkasını FutbolArena'ya değerlendirdi.

SEZON BAŞINDA BEŞİKTAŞ ELEŞTİRİLİRKEN 'BİZİM KADROMUZ ÇOK İYİ' DİYORDUNUZ. O DÖNEM TAKIMA DUYDUĞUNUZ GÜVENİ BİRAZ DAHA AÇAR MISINIZ?
"Biz tabii devamlı işin içinde olduğumuz için, Ümraniye'de idmanları takip ediyoruz, takımın havasını görüyoruz. Transferler yapılmadan önce scout raporlarıyla, bu oyuncuların nasıl oyuncular olduğunu gayet iyi biliyoruz. O dönem iyi başlayamadık, oyuncuların geç katılması, maçların daha çok hazır değilken bizim için çok erken başlaması, Avrupa maçları... Bunlarla alakalı bir düşüş başladı. Lige iyi başlayamadık ama benim idmanlarda, takımın havasında gözlemlediğim ve bireysel anlamda oyuncuların neler yapabildiğini bildiğim için o dönem içim çok rahattı."

ÖZELLİKLE DAHA 1-2 MAÇ OYNAMIŞKEN GHEZZAL'I VURGULAMIŞTINIZ.

"Fransa'da gerçekten çok iyi işler yapmıştı. Çok büyük bir bonservisle Premier Lig'e giden bir oyuncu. Bu tarz oyuncuların özellikle Türkiye Ligi'nde gerçekten üst düzeye çıkabileceğini düşündük. Aramızda teknik ekiple ve profesyonellerle çok konuştuk. O anlamda beklentimiz vardı. Hocamızın da müdahale ettiği bir nokta var. Saha diziliminde yaptığı bir rotasyon var. Oyunculardan maksimum verimi alabildiği bir nokta var. Allah'tan onu erken yakaladık. 4. haftadan sonraki BAY geçişimiz milli arayla birleşmişti, o ara gerçekten sezon başı kampı yapmamış, beraber olmamış bir takım için kırılma noktalarından biri oldu. O hafta Ümraniye'de yapılan istişareler. Hazırlık maçı... Çizgi artarak devam etti. Takım orada birbirine tanıdı diyebiliriz. Oradan da yukarı doğru giden bir performans var. Tabii ki çok geniş bir kadro var diyemem. Çünkü biz başlarken de altyapıdan oyuncularla ve tecrübeli oyuncularla bir harman yaptık. Değişik bir kadro yapısı vardı.

BEŞİKTAŞ'IN BAŞARI SIRRI OLARAK AİLE ORTAMINDAN BAHSEDİLİYOR. GERÇEKTEN ÖYLE Mİ? TAKIMDA EN İYİ ANLAŞTIĞIN OYUNCU KİM?

"Hepimiz aileyiz. Hepsi kardeşlerim. Sabah, öğlen, akşam, beraber yiyip içiyoruz. Odada beraber vakit geçiriyoruz. Kardeşlerimi birbirinden ayıramam."

BEŞİKTAŞ HÜCUM AĞIRLIKLI BİR TAKIM. BÖYLE BİR TAKIMDA SAVUNMA OYUNCUSU OLMAK ZOR MU?

"Herkes ofansif bir takımda oynamak ister. Seyirciler ofansif takım izlemek isterler. Güzel hareket görmek, gol isterler. Bence ofansif bir takım oynamak gurur ve onur verici bir şey. Ofansı ve defansı takım olarak beraber yapıyoruz. O da oyunun bir parçası."

BEŞİKTAŞ BU SEZON ÇOK SAKATLIKLAR VE HASTALIKLAR YAŞADI. TAM 40 MAÇTA OYNARAK EN ÇOK FORMA GİYENLERDEN OLDUN. HEM PERFORMANSINI HEM DE FİZİĞİNİ NASIL KORUDUN?

"Takıma biraz geç katıldığım için hazırlık dönemim kısa sürdü ama çalışanların yardımıyla belli bir seviyeyi yakaladım. Çok fazla sakatlanan bir oyuncu değilim. Şükürler olsun bu sezon da fazla sakatlığım olmadı. Tabii ki çok fazla maç oynamanın verdiği bir yorgunluk var. Şu anda da yorgunum. Ağrılarla oynadığımız dönemler de çok oldu."

GÖZTEPE MAÇINDA İLK GOLÜN ASİSTİNİ YAPTIN. MAÇ ÇOK STRESLİYDİ. SEN GERGİNLİK YAŞADIN MI? ŞAMPİYONLUĞU KAYBEDECEĞİZ DUYGUSU OLUŞTU MU?

"Sırf maç özelinde değil, bütün sezon boyunca şu anda vardığımız noktaya varamama gibi bir düşüncemiz hiç olmadı. Maça da kazanmak için çıktık. Maç içerisinde bir pas hatası yaparsınız konsantrasyonunuz düşebilir ama kazanacağımızdan emindik. Şükürler olsun kazandık."

GELECEK SEZON ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE OYNAYACAKSIN. NE HİSSEDİYORSUN? BEŞİKTAŞ'IN ŞANSI NE OLUR?

"Beşiktaş büyük bir kulüp. Her zaman büyük düşünmesi lazım. Hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi'nde yapabileceğinin en iyisini yapması lazım. Onu zaten yapıyor. Lig yeni bitti. Şimdi anı yaşamak lazım. Şampiyonluğu kutlayıp, değerlendirmek lazım. Önümüzdeki adım için öncelikle dinlenmemiz lazım."

BEŞİKTAŞ TARAFTARLARI ŞİMDİ SENİ ÇOK SEVİYOR VE TAKDİR EDİYOR. ONLARA NE MESAJ VERMEK İSTERSİN?

"Stadyuma gelemedikleri için bu seneki ilişkimiz biraz mesafeli oldu. Biz onlar için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Yarın büyük bir final daha var. Yine onlara güzel bir kupa galibiyeti armağan etmek için çalışacağız. Onları seviyoruz."

Beşiktaş Videoları