comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Webo'dan Trabzonspor ve Olympiakos yorumu

08 Şubat 2017, Çarşamba 17:49
Webo'dan Trabzonspor ve Olympiakos yorumu

Osmanlıspor'un tecrübeli golcüsü Pierre Webo ve kaleci Hakan Arıkan önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Son haftalarda kazanmakta zorlanan ve Türkiye Kupası'ndan elenen Osmanlıspor zorlu bir fikstüre girdi. Haftasonunda Trabzonspor ile oynayacak olan Osmanlıspor sonrasında da Avrupa Ligi'nde Olympiakos ile karşılaşacak.


Pierre Webo, Ndiaye'yi bekliyor


Osmanlıspor'da tecrübeli golcü Pierre Webo, takımın kötü gidişiyle ilgili olarak, "Önümüzdeki maçların önemini biliyoruz. Zor bir dönemden geçiyoruz. Motivasyon olarak iyi durumdayız ve ne yapmamız gerektiğini biliyoruz." dedi. Afrika Uluslar Kupası'ndan dönen takımın yıldız isim Ndiaye'nin de yokluğuna değinen Webo "Diğer eksiklerimizin de aramıza katılmasının ardından çok daha iyi olacağız." şeklinde konuştu.


"Büyükler üstümüze geliyor bu da işimize yarıyor"


"Altımızda ve bizim seviyemizdeki takımların saygısını kazandığımız için onlara karşı oynadığımız maçlar zor geçiyor." diyen Webo, "Bize savunmada daha fazla sıkıntı yaratıyorlar. Antalyaspor maçını örnek verebiliriz. Kontrol bizdeydi ancak son dakikalarda iki pozisyon, ikisi de gol oldu. Büyük takımlara karşı hem daha iyi motive oluyorsunuz hem de size karşı puan almak istedikleri için üstünüze geliyorlar. Belki bu bizim işimizi kolaylaştırıyor ama seviyemizdeki ya da altımızdaki takımlar, 1 puan çok önemli olduğu için savunmada çok dikkatliler. Bu da bizim işimi zorlaştırıyor." yorumunda bulundu.


Webo: "İlk düşüncemiz Trabzonspor"


Zorlu fikstürde ilk düşüncelerinin Trabzonspor maçı olduğunu vurgulayan Webo, "Bütün saygımıza rağmen önümüzde zor bir dönemden çıkan Trabzonspor ile oynayacağımız maç var ve biz de öncelikle bu karşılaşmayı düşünüyoruz. Avrupa kupalarında oynadığımız maçlara nasıl hazırlandıysak Olympiakos'a karşı da öyle hazırlanacağız." ifadelerini kullandı.


Hakan Arıkan: "Osmanlıspor'un hedefi Avrupa Kupalarına katılmak"


Kötü bir dönemden geçtiklerini itiraf eden tecrübeli kaleci, Türkiye Kupası'nın ardından artık 2 hedeflerinin olduğunu söyledi ve ligde yeniden Avrupa Kupalarına katılacak dereceyi elde etmek istediklerini açıkladı. 

Arıkan, "Futbolda inişli çıkışlı dönemler yaşanabilir. Bu dönemi bir an önce atlatıp çıkışa geçmek istiyoruz. Yeniden eski havamıza kavuşacağımıza, bunun da Trabzonspor maçıyla başlayacağına inanıyoruz. Futbolun gerekliliklerini yerine getirdiğinizde sonuç da geliyor. Toparlanıp daha iyi işler yapmalıyız. Trabzonspor bir çıkış yakaladı. Biz ise aksine kötü bir dönem geçiriyoruz. Devre arasından sonra çok iyi bir takım oldular ama ne olursa olsun maça çıkıp kazanmak için elimizden geleni yapmalıyız." şeklinde konuştu.
Hakan Arıkan tecrübeli bir takım olduklarını da söyledi ve "Hedeflerimizi başarmak için belli bir çıta koyduk, bunun üstüne çıkmak istiyoruz. Kötü gittiğiniz zaman karamsarlık oluşuyor ama bunu atlatacak hem tecrübe hem de potansiyelimiz var." sözleriyle röportajı sonlandırdı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)