comScore

Manchester United Manchester United

Wayne Rooney Çin'e gidecek mi?

23 Şubat 2017, Perşembe 20:41
Wayne Rooney Çin'e gidecek mi?

Uzun süredir Çin'e transfer olacağı konuşulan Wayne Rooney, Manchester United'ta kalma kararı verdi.

FutbolArena - İngiliz futbolunun efsanevi golcüsü Wayne Rooney, Manchester United'ta kalma kararı verdi.

2004 yılında 37 milyon euro karşılığında Everton'dan Manchester United'a transfer olan Wayne Rooney, Manchester United'ta geçirdiği 13 yılın ardından hem Milli Takımda hem de Manchester United'ta kırabileceği tüm rekorları kırmıştı. 
Henüz 31 yaşında olmasına karşın hem İngiltere Milli Takımında hem de Manchester United'ta gelmiş geçmiş en çok gol atan futbolcu olma rekorunu kıran Wayne Rooney'nin, Sir Bobby Charlton'ın bu rekorlarını kırmasının ardından Çin'e transfer olacağı ve dünyanın en çok kazanan futbolcusu olması düşünülüyordu.


Rooney Çin'e giderse ne kadar kazanacak?


İngiliz basınının iddiasına göre Rooney'in menajeri Paul Stretford geçtiğimiz hafta Çin'e gitmiş ve burada çeşitli Çin kulüpleriyle transfer görüşmeleri yapmıştı. The Sun'ın iddiasına göre Rooney haftada 1 milyon sterlin kazanabileceği bir sözleşme imzalayabilir. Bu, yılda 52 milyon sterlin yani yaklaşık 61.3 milyon euro demek oluyor!


Rooney'i isteyen Çin kulüpleri


Bilindiği üzere Tianjin Quanjian kulübünün teknik direktörü unutulmaz İtalyan stoper Fabio Cannavaro, Rooney'le ilgilendiklerini ama bu transferi gerçekleştiremediklerini itiraf etmişti. Rooney'in peşinde Tianjin Quanjian dışında birçok Çin kulübünün olduğu tahmin ediliyor. 


Rooney, Manchester United'ta kalıyor


Tüm bu iddialara karşın Wayne Rooney, Manchester United'ta kalmaya karar verdi. Wayne Rooney yayınladığı açıklamayla Çin ligine transfer olmayacağını ve Manchester United'da kalacağını duyurdu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)