comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Vodafone Arena'ya tırmanarak girdiler, uyuya kaldılar!

08 Şubat 2017, Çarşamba 14:26
Vodafone Arena'ya tırmanarak girdiler, uyuya kaldılar!

Beşiktaşlı iki taraftar, Türkiye Kupası'ndaki Fenerbahçe derbisine bilet bulamadıkları için bir gece önceden Vodafone Arena'ya tırmanarak girdiler. Ancak iki taraftar statta uyuya kalınca kendilerini savcının karşısında buldular.

FutbolArena - Olaylı Beşiktaş - Fenerbahçe derbisine bilet bulamayan iki Beşiktaş taraftarları gece yarısı eski açık tribünden tırmanarak Vodafone Arena'ya girdi.

Habertürk Gazetesinde yer alan habere göre Cumartesi günü saat 23.00'te Beşiktaş'ta buluşan iki arkadaş, stada girmek için plan yaptı.İki taraftar pazar saat 04.00'te Vodafone Arane Stadı'nın eski açık tribününden gizlice stada girdi. Statta gezinen iki taraftar tribün koridorlarında bulunan brandanın altına girerek saklandı. Maç saatine kadar burada saklanarak maçı izlemeyi planlayan iki taraftar uyuya kalınca planları altüst oldu.

İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek savcılıkta ifade veren Onur C "Fanatik Beşiktaş taraftarıyım. Maçı izleyeceğiz diye bir çılgınlık yaptık ama günü nezarette geçirdik, Maçı da izleyemedik. Fenerbahçe de galip geldi" dedi.

Konuyla ilgili soruşturmasını tamamlayan savcılık, gizlice stada girerek sabahlayan Onur C. ile Süleyman T.'yi adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"